Uudised

Kogukonnapraktika laieneb: noorus ei ole hukas, vaid sinu kogukonnas

laine uudised-laine
20. juuni 2016

 

Sügisel laieneb Kogukonnapraktika programm Ida-Virumaa, Võrumaa, Järvamaa ja Pärnumaa koolidesse ning sealsed vabaühendused saavad võimaluse piirkonna noori oma tegevustesse haarata.

Kogukonnapraktika senised tulemused on suurepärased: noored on uue kogemusega väga rahul, sest praktika käigus õpivad nad ennast ja oma tugevusi paremini tundma, saavad töökogemuse, teadvustavad varasemast enam oma võimalusi kohaliku elu arengut mõjutada ja näevad tegevusvõimalusi ka väljaspool era- ja avalikku sektorit. Õpetajad toovad välja, et praktika aitab õpilastel paremini mõista kodanikuühiskonna tähendust ja tähtsust ning vabaühenduste olemust. Vabaühendused kiidavad noori uute ja värskete ideede eest ning on rõõmsad, et noored aitavad asju ellu viia. Loe, mida räägivad mullused juhendajad:

  • „Praktikantide abiga sai tehtud palju tegevusi, mis minul üksi igapäevaselt oleks seni tegemata (elektrooniline raamatukogu)“
  • „Ühe suure ettevõtmise algus sai tehtud.“
  • „Me saime toimiva kodulehekülje ja arutelud formaadi üle olid minu jaoks ka rikastavad“
  • „Oli väga tublisid ja usinaid praktikante, kes tõesti tundsid huvi ka sisu vastu ja olid ka praktika lõppedes abiks (siis juba töövõtulepinguga)“ 
  • „Praktikantide tegevus andis tohutult motivatsiooni oma programmiga edasi minna, sain palju uut ja positiivset kogemust noorte vabatahtlikega toimetamisel.“
  • See andis võimaluse pisut pikemaajaliselt noorte mõttemaailmaga tutvuda. Nende arusaamad maailmast ei lähe alati täiskasvanute arusaamadega kokku ja oli hea teada, miks see nii on ja avastada võimalusi, kuidas siis asjad ikkagi mõlemaid pooli rahuldavalt tehtud saaksid.

Kogukonnapraktika viib juba kolmandat aastat gümnaasiumiõpilased ühiskonnaõpetuse aine raames koolikeskkonnast välja vabaühendustesse lühipraktikale, võimaldades noortel tutvuda sellega, kuidas Eestis kodanikualgatuse korras suuri asju korda saadetakse, ja ka ise käed külge lüüa. Tänaseks on EMSLi juhitud programmiga liitunud 12 kooli seitsmest maakonnast, 2015/2016. õppeaastal osales programmis 478 noort, kellele praktikakohti pakkusid 104 vabaühendust.

Kogukonnapraktikast saad rohkem teada siit.

Kui soovid kogukonnapraktika algatusest teada rohkem, palun jäta meile oma kontaktid siin ja me võtame sinuga üsna peagi.

Võid ka otse ühendust võtta. Maakonniti töötame nii:

Harjumaa, Järvamaa, Läänemaa, Lääne-Virumaa, Pärnumaa, Raplamaa:

Helen Talalaev, tel 5649 9330, helen@ngo.ee

Ida-Virumaa, Jõgevamaa, Põlvamaa, Tartumaa, Valgamaa, Viljandimaa, Võrumaa, и по-русски:

Aljona Galazan, tel 5668 9070, aljona@ngo.ee

Saaremaa, Hiiumaa: pöörduda võib nii Heleni kui ka Aljona poole

Kogukonnapraktika programmi rahastab alates 2015. aasta kevadest Euroopa Sotsiaalfond Eesti Noorsootöö Keskuse ja Haridus- ja Teadusministeeriumi partnerluses.