artikkel

Kogukonnapraktika viib noored koolipingist kodanikuühiskonna juurde

laine
Foto:
Septembris alustab järjekorras juba kuuendat korda koos kooliaastaga kogukonnapraktika programm. Kogukonnapraktika on koolide ja vabaühenduste koostööprogramm, mis viib õpilased vabaühenduste juurde lühiajalisele praktikale. Kogukonnapraktika eesmärk on julgustada noori olema aktiivsed kodanikud, õpetada erinevaid eluks ja tööks vajalikke oskusi ning aidata kaasa kooli õppekava täitmisele.

Kogukonnapraktikast on seni osa saanud üle 30 kooli ja 2000 õpilase. Programmis osalenud noored on kirjeldanud paremat suhestumist ühiskonnaõpetuse tunnis õpituga, teadlikkuse kasvu vabaühenduste toimimisest ja mõjust ühiskonna arengule, saadud töökogemust ja julgust edaspidi kodukoha arengut puudutavas kaasa rääkida.

“Oleme kogukonnapraktika viie tegutsemisaasta jooksul näinud, kui positiivne mõju algatusel kohalikele kogukondadele on. Koolides aitab programm muuta sotsiaalainete õpetamist huvitavamaks ja praktilisemaks, noored saavad pildi ühiskonna toimimisest ning vabaühendustel õnnestub rohkemat ära teha,” selgitas kogukonnapraktika vajalikkust Vabaühenduste Liidu juhataja Kai Klandorf.

Õpilased löövad mõne nädala jooksul umbes 10-15 tunni jagu kaasa enda valitud organisatsiooni tegevustes, täites endale jõukohaseid ja huvipakkuvaid ning vabaühendusele vajalikke ülesandeid. Nad osalevad vabaühenduse töös ja näevad, kuidas sünnib ja toimib kodanikualgatus. Noored saavad teada, milliseid ühiskonna probleeme vabaühendused lahendavad ning miks see vajalik on.

Kogukonnapraktikaga on oodatud liituma kõik koolid ja vabaühendused üle Eesti.

Loe lisa https://heakodanik.ee/kogukonnapraktika/.

Kogukonnapraktika programm on Haridus- ja Teadusministeeriumi Noortegarantii osa ja seda rahastatakse 2015-2018 aastatel haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.”

Lisainfo:

Andrei Liimets
Vabaühenduste Liidu kommunikatsioonijuht
+372 5666 5142
andrei@heakodanik.ee

Helen Talalaev
Kogukonnapraktika eestvedaja
+372 5649 9330
helen@heakodanik.ee

Aljona Galazan
Kogukonnapraktika eestvedaja
+372 5668 9070
aljona@heakodanik.ee