Uudised

Kohaliku koostöö kiirendi Anija Lüliti tuleb taas!

laine uudised-laine
7. veebruar 2018
2016. aastal loodud kohaliku koostöö kiirendi Anija Lüliti tuleb taas. Et tähistada Anija ja Aegviidu valla ühinemist ning Eesti Vabariigi 100.aastapäeva, plaanitakse selle aasta 14.aprillil ellu viia rekordarv kohalike inimeste ideid kõigest 12-tunnise tegevuspäeva jooksul. Anija Lüliti on platvorm, mille kaudu saavad elanike head ideed teoks ilma liigse bürokraatiata.

2016. aastal lõid kolm aktiivset Anija valla naist Anija Lüliti nimelise platvormi, mis on omavalitsuse ja kogukondade koostöövorm, kus kogukond panustab oma nõu ja jõuga ning omavalitsus annab selleks vajalikud vahendid. Lüliti aitab heade mõtete teostamisele kaasa, jättes ära bürokraatia, mis lihtsustab koostööd elanike ja valla vahel.

Esimesel Lüliti tegevuspäeval 2016. aastal tuli kokku ligi 300 inimest, et viia ellu midagi enneolematult toredat. Tõestati, et koostöös on kõik võimalik ning kokku lülitati ellu 19 kogukondlikku ideed. Loodi mänguväljakuid, korrastati lasteaedade hoove ning ajurünnakute käigus loodi tulevikku vaatavaid projekte. Seda kõike ühe teguderohke ning aktiivse 12-tunnise päeva jooksul.

“Lõime Lüliti, et sütitada valla elanikke koostööle. Eelmisel korral viisime ellu 19 ideed kõigest 12 tunniga ning meie eesmärk – tekitada kogukondlikust koostööst eduelamus – sai täidetud. See annabki motivatsiooni teha seda veel ja veel,” ütles Lüliti idee autor Kaisa Tamkivi.

“Mis oleks veel parem viis tähistada Anija ja Aegviidu valla ühinemist ning Eesti 100. aastapäeva, kui ühine eesmärk viia ellu ideed, mis aitavad meie kodukoha arengule kaasa. Plaanime sel korral teostada poole rohkem projekte ning ma innustan siinkohal kõiki Anija valla elanikke mõtlema, mida võiksime üheskoos koduvallas paremaks muuta ,” lisas Tamkivi.

Anija Lüliti on kohaliku koostöö kiirendi, mis aitab kohaliku elu heaks midagi ise ette võtta. Tutvu ka eelmisel aastal ellu viidud ideedega (http://xn--lliti-kva.ee/) ning esita enda idee kuni 14.märtsini.

Lülitame koos muudatused sisse!

Lisainfo:

Kaisa Tamkivi

Anija Lüliti idee autor

+372 5698 5559

kaisatamkivi@gmail.com

 

Kaiti Kartusov

Anija Lüliti idee autor

+372 5668 4985

kaiti201@hotmail.com

 

Koostaja:

Pille-Riin Pleer

pilleriin.pleer.001@gmail.com