Uudised

Konkurss „Aasta Suurpere“ ootab kandidaate

laine uudised-laine
9. mai 2016

Kuni 17. maini saab esitada kandidaate „Aasta suurpere“ konkursile, tiitli väljaandmise eesmärk on väärtustada ning tunnustada Eestimaa terveid ja tugevaid suurperekondi. Kandidaate saab esitada Eesti Lasterikaste Perede Liidu (ELPL) kodulehel.

„Aasta Suurpere” aunimetuse annavad ELPL ja Bigbank ühtsuse ning lasterikkuse au sees hoidmise eest suurperele, kus kasvab vähemalt neli last. Tiitel ja sellega kaasnev rahaline preemia summas 2000 eurot antakse võitjale üle 28. mail toimuval traditsioonilisel Suurperepäeval Vembu-Tembumaa perepargis.

„Sel aastal juba seitsmendat korda välja antavale „Aasta Suurpere“ tiitlile ootame kandideerima kõiki nelja või enama lapsega Eesti peresid, mille kõik liikmed on argiaskelduste kõrvalt panustanud ka teiste inimeste heaolusse, on töökad ning teistele eeskujuks,“ sõnas MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap. „Eelmisel aastal valiti konkursi võitjaks perekond Kaasiku Järvamaalt, kelle peres on sirgumas kuus last. Kaasikute pere jäi silma oma mitmekülgse spordihuvi ning suure vabatahtliku  panusega kogukonnas”.

Kandidaate „Aasta suurpere 2016“ tiitlile võivad esitada kõik Eesti asutused, ettevõtted, pereliikmed ja tuttavad Eesti Lasterikaste Perede Liidu veebilehe www.lasterikkad.ee või otselingi kaudu.   Eelregistreerimine konkursile lõpeb 17. mail kell 12.00.

Juba 12. korda toimuva traditsioonilise Suurperepäeva patroon on Urmas Vaino ning toetaja Bigbank AS.

Eesti Lasterikaste Perede Liit (www.lasterikkad.ee) on loodud 1996. aastal eesmärgiga toetada lasterikkaid peresid Eestis. Organisatsiooni kuulub 19 ühendust, kes koondavad enda alla pered, kus lapsi kasvamas neli ja enam. Liikmesorganisatsioonides on enam kui 1500 nelja ja enama lapsega peret ehk võrgustikku kuulub üle 10 000 inimese. ELPLi põhieesmärgiks on lasterikaste perede väärtustamine ja kaitsmine, nende tegeliku olukorra uurimine ja analüüsimine ning lahendustele kaasaaitamine riiklike ja ühiskondlike organisatsioonide abil. ELPL osaleb õigusaktide väljatöötamises ja rakendamises ning arendab lasterikaste perede organisatsioonide ühistegevust Eestis.

Lisainfo:
Aage Õunap,
Eesti Lasterikaste Perede Liidu president
E-mail: aage@lasterikkad.ee
Tel: +372 5553 5482
www.lasterikkad.ee