Uudised

Konnade üle tee aitamise talgud

laine uudised-laine
13. aprill 2017
Suur kevad on looduses saginat ja siginat täis ning meie tavapärasteks talgutöödeks – võsavõtmiseks, rooniitmiseks ja muuks selliseks pole just parim aeg. Isegi kui võsavõtt ei ähvarda otseselt lindude pesi, ei ole elupaikade ulatuslik ümber kujundamine ajal, kui pesapaigad juba valitud ja munad munetud, enamasti põhjendatud.
Aprillikuu talgutööd on seetõttu suunatud vaid sigijate vahetule aitamisele. Taas kord kutsume appi päästma rändavaid konnasid. Kuu alguse soojad päevad on andnud põhjust esimesteks talguteks Lõuna-Eestis, kuid suurim ränne on kindlasti veel ees ja iga abikäsi neile oodatud. Lisaks loe siit: talgud.ee/talgud/2017/konnade-ule-tee-aitamise-talgud.

Eelolev pühadeaeg ja sellel järgnevad päevad näikse tulevat jahedad ja konnarändeks ebasoodsad. Sellegipoolest saab ka kohe konnasõbraliku liigutuse teha, toetades konnatalguid Hooandjas: www.hooandja.ee/projekt/aita-konnad-ule-tee. Nagu talgusõpradena kindlasti teate, ka väike panus summeerub üheskoos suureks hooks. Tänavuste konnatalgute korraldamise rahaline ots-otsaga kokku tulemine sõltub just talgu vaimu kandvate annetajate lahkusest.

Head pühadeaega!
Siim Kuresoo
talgukorraldaja
juhatuse liige
Eestimaa Looduse Fond
56 469 026