Uudised

Konverents soolisest võrdõiguslikkusest ning töö- ja pereelu ühitamisest

laine uudised-laine
19. september 2016

Sotsiaalministeerium kutsub Norra Toetustest rahastatava programmi „Sooline võrdõiguslikkus ning töö- ja pereelu tasakaal“ lõpukonverentsile “Võrdsemad võimalused, suurem tasakaal – kas õnne ja edu võti?”, mille peamised teemad on sugu ja haridus, sugu ja meedia ning töö- ja pereelu ühitamine Eestis.

Üritus toimub 28. septembril kell 9–17 Erinevate Tubade Klubis (Telliskivi Loomelinnak, Telliskivi 60 A, Tallinn). Oodatud on asjakohaste valdkondade huvigruppide, asutuste, kohalike omavalitsuste, mittetulundusühingute ja ettevõtjate esindajad ning ajakirjanikud.

Konverentsil kuuleb näiteks selliseid ettekandeid ja arutelusid:

  • „Riik kui soolise võrdõiguslikkuse edendaja“ (Sotsiaalministeeriumi võrdsuspoliitikate osakonna juhataja Liina Kanter)
  • Paneelarutelus „Soo aspekti lõimimine haridusse“ osalevad Tallinna Ülikooli Haridusteaduste Instituudi direktor Kristi Vinter,  Tartu Ülikooli Haridusteaduste Instituudi asejuhataja arendustöö alal Anzori Barkalaja, Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusosakonna peaekspert Kersti Kivirüüt, Eesti Naisühenduste Ümarlaua soolise võrdõiguslikkuse ekspert Ülle-Marike Papp, PRAXISe töö- ja sotsiaalelu analüütik Helen Biin.
  • Paneelarutelus „Meedia roll soolise võrdõiguslikkuse edendamisel“ osalevad võrdõigusvolinik Liisa-Ly Pakosta, Feministeeriumi ajakirjanik Brigitta Davidjants, Meta Dekleta psühholoog Maja Hawlina Sloveeniast, ajakirja FETT toimetaja Hedda Lingaas Fossum Norrast, EBSi kommunikatsiooni õppejõud ja Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu esimees Agu Uudelepp.
  • „Riik kui töö- ja pereelu ühitamise toetaja“ (Sotsiaalministeeriumi laste ja perede osakonna juhataja Hanna Vseviov)
  • “Norra vanemahüvitiste süsteem: jagatud vastutus“ (Emma Stenseth Norra Laste- ja Võrdõiguslikkusministeeriumist)
  • paneelarutelus „Töö- ja pereelu ühitamise väljakutsed“  osalevad Swedbanki personalidirektor Ülle Matt, DPD Eesti AS personalijuht Annika Oruaas, Sisekaitseakadeemia endine rektor ja juhtimistreener Lauri Tabur, Palgainfo Agentuuri ja Tark Tööandja AS juht ja analüütik Kadri Seeder ning  Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi ja ettevõtete arenguprogrammi mentor Heidi Solba.

Konverentsi täpse kava leiad siit.

Konverents toimub eesti ja inglise keeles ning on varustatud sünkroontõlkega.

Konverentsil osalemine on tasuta, kuid eelneva registreerimise alusel – pane end kirja siin hiljemalt 23. septembriks. Kohtade arv on piiratud, kuid konverentsi on võimalik jälgida ka veebiülekande kaudu.

Lisainfo:
Kaidi Reinart, kaidi.reinart@sm.ee (osavõtt ja registreerimine);
Grete Kaju, grete.kaju@sm.ee (programm ja ürituse sisu).