Uudised

Koolirahu aasta Türil loob kevadhõngu terveks õppeaastaks

laine uudised-laine
31. august 2015

Koolirahu aasta algab piduliku aktusega Türi lauluväljakul 1. septembril kell 12.

Koolirahu programm on Eestis ringi rännanud juba 16 aastat ja jõudnud algavaks õppeaastaks Türi valda. Programmi eesmärgiks on saavutada üheskoos suurte ja väikestega, noorte ja vanadega turvaline ning sõbralik koolikeskkond. Koolirahu programm toetab kooli enese initsiatiivi koolikeskkonnast tulenevate probleemide lahendamisel, propageerides rõõmsameelset ja turvalist koolikeskkonda, kus kõigil on meeldiv olla.

Eelmise aasta tarkusepäeval hõisati Viljandis „Üheskoos!“, aasta varem Kuressaares „Koos on kena!“, mida tuleval aastal Kärdlas hüütakse, saame alles teada. Algaval õppeaastal kutsub Türi vald kõiki mõtlema ja tegutsema teemal „Üheskasvamine“.

Türi vald tegeleb teadlikult sellega, et koos toimetaksid ja üksteiselt õpiksid nii õpilased, lasteaialapsed, kui ka vanemad ja kogukond meie ümber – areneme ja innustume üksteisest ja kasvame veelgi ühtsemaks kogukonnaks. Aasta jooksul toimub Türi vallas omakeskis nii erinevad põnevad üritused, kui ka kutsutakse ellu vabariiklikud foto-ning filmikonkursid.

Avaaktusel allkirjastavad Koolirahu aasta lepingu Haridus-ja Teadusminister Jürgen Ligi, MTÜ T.O.R.E  tegevjuht Kristel Päll, MTÜ Lastekaitse Liidu president Loone Ots, Eesti Õpilasesinduste Liidu juhataja Aron-Antti Vaino, Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann ja kõik Türi vallas tegutsevate koolide juhid. Koolirahu lepingu sõlmivad ka kõigi Türi valla koolide õpetajad ja õpilased järgmistel päevadel oma koolides. Mõnusaks vahepalaks saab näha kevadel filmitud videosid sellest, mida arvavad meie oma koolide õpilased koolirahust. Aktusele järgneb lustimine ansambliga Angus ning on võimalik tutvuda erinevate huviringide ja  organisatsioonidega.

Kõik Eesti koolid saavad samuti sõlmida Koolirahu oma õppeasutuses, laadides lepingu alla veebist: koolirahu.lastekaitseliit.ee

Koolirahu lepingu tekst:

Soovides, et 2015/2016 õppeaastal valitseks Eesti koolides töine ja sõbralik meeleolu ning
õpilaste ja õpetajate koostöö tugineks teineteise mõistmisele ja usaldusele,
lepime kokku järgnevas:
Märkame,  kuulame  ja tunnustame üksteist.
Oleme sallivad, hoiame kokku ja aitame üksteist.
Hoidume vägivallast ja meelemürkidest –
kool peab olema turvaline ja mõnus paik!
Teeme koostööd ja osaleme aktiivselt  koolielus.
Armastame õppimist ja õpetamist!

Lisainfo:
Anu Puulmann
Türi valla haridusspetsialist
3848230; 5121815
anu.puulmann@tyri.ee

Mart Valner
MTÜ Lastekaitse Liit
58040890
mart@lastekaitseliit.ee