Uudised

Koolitus “Noored aktiivseks ühingus: motivatsioon õppimisest”

laine uudised-laine
20. september 2018
Näed et noored arenevad Sinu organisatsioonis tegutsedes, aga pole kindel mida ja kuidas nad ikkagi õpivad? Nuputad kuidas oma ühingus paremini koolitusi valida ja teha? Oled oodatud koolitusprogrammi: ”Noored aktiivseks ühingus: motivatsioon õppimisest”

Koolitus on 3-päevane, kohtume 18. ja 19. oktoobril ning 1. novembril, Tallinnas (MTÜ Mondo koolitusruumis, Telliskivi 60A/5).

Täpsem kava SIIN ja koolitusele kandideerimine kuni 5. oktoobrini SIIN.

Tutvume motivatsiooniteooriatega ja teeme ülevaate uutest avastustest õppimise valdkonnas. Koos mõtleme läbi noore teekonna organisatsioonis: millal ja kuidas ta uut juurde õpib, milliseid meetodeid valida ja kuidas hinnata õpitut?

Koolitusele on oodatud kõik noortega tegelevate vabaühenduste esindajad. Eriti võiks koolitusest kasu olla värbamise, koolitamise ja mõju hindamisega tegelevatel eestvedajatel.

Koolitus ja kohvipausid on tasuta, lõunasöögi eest tasuvad osalejad ise.

NB! Registreerumise tühistamiseks tuleb sellest teatada 2 päeva enne koolitust. Kui olete registreerunud ja ei ole oma osaluse tühistamisest teatanud, on korraldajatel õigus esitada arve juba tehtud kulude eest 65 EUR.

Koolituse toimumist rahastab Siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital läbi projekti „Vabaühendused suutlikumaks läbi õpioskuste arendamise“.

Koolitusprogrammi viivad läbi pikaajalise vabaühenduste nõustamise ja koolitamise kogemusega Toomas Roolaid ja Aune Lillemets.

Toomasel on koolitajakogemus alates 1998. aastast. Koolituslaboris koolitab ja nõustab ta kolleegide koolitamisega tegevaid eksperte ja spetsialiste. Ühiskondliku tegevusena on Toomas üks vabatahtlike maa- ja merepäästjate katusorganisatsiooni Päästeliidu asutajatest, alates 2014. a. nõukogu liige ja Eesti Mittetulundusühenduste ja Sihtasutuste Liidu nõukogu liige ning Avaliku Esinemise Akadeemia üks asutajaid ja nõustajaid. Kogemus noortevaldkonnas: olnud Eesti Väitlusseltsi juhatuse liige ja MTÜ Tegusad Eesti Noored asutajaliige ja pikaajaline eestvedaja,  töötanud Eesti Noorteühenduste Liidus (ENL) projekti- ja koolitusjuhina.

Aunel on koolitajakogemus alates 2006. aastast, peamised koolitussuunad on olnud sotsiaalne ettevõtlus ja aktiivõppe meetodid. Enamiku oma tööelust on ta olnud kolmandas sektoris, väikeste kõrvalpõigetega ärimaailma. Hetkel on ta tegev Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikus ja MTÜ-s Partnership for Active Learning. Kogemus noortevaldkonnas: tudengiorganisatsiooni AIESEC vilistlane, ENLi liikmevaldkonna juht 2009/2010, õpilasfirmade ja Euroopa Noorte projektimeeskondade juhendamine.

Enne viimast koolituspäeva anname mõtlemiseks nö koduse ülesande (eeldatav ajapanus 2-3h). Et nii osalejad kui koolitajad saaksid aru koolitusel õpitust, palume täita enesehindamise küsimustiku (2 korda, enne ja pärast koolitustsükli lõppu, eeldatav ajapanus 1-2h).