Uudised

Koolitus välisvabatahtlike kaasamisest 12. veebruaril Tartus

laine uudised-laine
11. jaanuar 2016

Archimedes Noorteagentuur korraldab 12. veebruaril Tartus sissejuhatava koolituspäeva sellest, kuidas kaasata oma organisatsiooni välisvabatahtlik.

  • Soovite oma tegevustesse kaasata välisvabatahtlikke ja motiveeritud abikäsi?
  • Olete huvitatud rohkemate ja mitmekesisemate teenuste pakkumisest, kuid alati pole piisavalt innustatud tegijaid?
  • Tahate tuua oma organisatsiooni rahvusvahelisi tuuli?

Kui mõni neist punktidest seostub Teie organisatsiooni huvi või vajadusega, siis olete just Teie need, keda SA Archimedes Noorteagentuur oma koolitusele ootab. Euroopa vabatahtliku teenistuse (EVT; ing. k. EVS) sissejuhatava koolituspäev “Step in EVS ehk kuidas kaasata oma organsiatsiooni välisvabatahtlik?” toimub 12. veebruaril Tartus. Koolitusele on oodatud organisatsioonide esindajad, kes soovivad saada rohkem infot EVT kohta ning mõtiskleda, kas see on midagi, mis sobib nende organisatsioonile.

Mis on Euroopa vabatahtlik teenistus (EVT)?Tegemist on programmi Erasmus+: Euroopa Noored ühe tegevusvõimalusega. Organisatsioonidele pakub EVT võimalust saata Eesti noori välismaale vabatahtlikuks või kaasata enda igapäevatöösse välisriigist tulevaid vabatahtlikke, toetades seejuures noorte arengut ning tuues oma organisatsiooni uusi ideid, energiat ja töömeetodeid.

Koolitusel:

  • tutvustatakse EVT väärtuseid ja põhimõtteid;
  • käsitletakse, mida EVT Teie organisatsioonile pakkuda võib: nt vabatahtliku kui inimressursi kasutamine, rahvusvahelise koostöö arendamine ja „uue tuule” toomine oma organisatsiooni jpm.
  • arutatakse EVT projekti tegemise praktilisi külgi ning osapoolte rollide üle;
  • aidatakse läbi mõelda, kas EVT sobib teie organisatsioonile.

Täpsem info koolituse ja seonduvate detailide kohta saadetakse kandideerinutele hiljemalt nädal enne koolituse toimumist. Koolitus on osalejatele tasuta, sh lõuna. Koolitusega seotud kulud katab korraldaja: SA Archimedes Noorteagentuur. Transpordikulud on osaleja kanda.

Osalemiseks tuleb täita kandideerimisvorm hiljemalt 31.01.2016

Täiendava informatsiooni saamiseks kirjutage nele.mets@archimedes.ee või helistage 697 9237.