artikkel

Kuidas käib tegijate käsi? Eriline Maailm

laine
Foto:
Kodanikuühiskonna aasta tegijad ei pinguta üksnes 12 kuu jooksul, vaid panustavad ühiskonda järjepidevalt aasta aasta järel. Kuidas käib möödunud aastatel tunnustatud ühenduste käsi, uuris Andrei Liimets kõigepealt aasta vabaühendus 2017 Eriline Maailm eestvedaja JULIA STEPANOVA käest.

Kuidas Erilisel Maailmal läheb? Mis oli 2018. aasta suurim õnnestumine?

Aasta 2018 oli meie ühenduse jaoks arengu ning muutuste aastaks. Meie keskus kolis kesklinna ruumidesse, mis on paremini kättesaadavad, suuremad ning meie perede jaoks mugavamad. 19. mail viisime läbi ühepäevase rahvusvahelise tänavatantsu festivali “Nolimit Dance Battle“, mis oli suunatud ühiskonna teadlikkuse tõstmisele erivajadustega inimestest ning toimus eesti-vene-inglise keeles. MTÜ eestvedajana olin kutsutud esinema TEDxLasnamäe konverentsile ning Arvamusfestivalil korraldasime haridusteemadel kaks arutelu: “Kaasav haridus – päästerõngas või kivi kaelas?“ ning “Kuidas teha heategevust?“ Lisaks viisime koostöös partneritega läbi kolm kaasamisteemalist rahvusvahelist projekti ERASMUS+ programmi raames.

Loomulikult viisime läbi traditsioonilisi pereüritusi oma sihtrühmale: lapsevanemate kohtumised, suvine perepäev, jõulusündmused ja nii edasi. Olime venekeelsete ühenduste kogemuspäevadel “VNEformat“ korraldajate meeskonnas, osalesime tantsulise flashmobiga Ühisnädalal ja muidugi saime Vabaühenduste Liidult aasta vabaühenduse preemia ning INSA preemia kontaktide soodustamise eest erineva emakeelega elanike vahel. Tänu nendele tegevustele oleme rohkem nähtavad, mis tähendab, et saame aidata rohkemaid inimesi, kes vajab meie abi, toetust ning tähelepanu.

Mis teie valdkonnas laiemalt toimub, mis on olnud viimase aasta suurim väljakutse?

Aastal 2018 oli meie jaoks kõige suuremaks väljakutseks erivajadustega lastele erakooli avamise ettevalmistamine KÜSKi toetusega. Me hakkasime liikuma enda unistuse poole, mis ühelt poolt rõõmustab ning motiveerib, kuid teiseltpoolt seab meie ette vajaduse mõelda tõsiselt meeskonna tugevdamisele ning finantsallikate laiendamisele.

Teid tunnustati mullu aasta vabaühendusena. Kas ja kuidas see mõjus või mõjutas?

Tunnustus oli meie jaoks väga tähtis, sest see aitab märgata, tänada ning väärtustada nende inimeste tööd, kes igapäevaselt panustavad ühenduse tegevusse. See omakorda ühendab inimesi meeskonnas. Samas tuleb tunnustusega rohkem vastutust selle eest, mida ja kuidas me teeme. See aitab kaasa professionaalsuse arendamisele.

Anna tänavustest aasta tegijatest teada siin!