Uudised

Kultuurikoda küsib konverentsiga: kes vastutab?

laine uudised-laine
30. september 2015

Eesti Kultuuri Koda kutsub osalema konverentsil „VASTUTUS + KULTUUR = VASTUTUSKULTUUR?“ Viljandis, 30. – 31. oktoobril.

Kes vastutab, kas vastutab, kuidas vastutab? Kas või kuidas sina ja minagi vastutame, kui tundub, et keegi ei vastuta? Mis on vastutus meie kestmise alustalas – kultuuris? Mis ülepea on vastutus? Ja mis on vastutuskultuur?

Neile küsimustele otsitakse vastuseid Eesti Kultuuri Koja korraldataval kahepäevasel konverentsil „Vastutus + kultuur = vastutuskultuur?“ 30. ja 31. oktoobril Viljandis.

Selle üle, kes või mis tänases Eestis vastutab meie kultuuri elujõu, rikkuse, jätkusuutlikkuse ja kultuuripärandi säilimise eest, arutlevad ettekannete vormis Viljandi Pärimusmuusika Aidas sotsiaalteadlane ja poliitik Marju Lauristin, kirjanik ja diplomaat Jaak Jõerüüt, teoloog Urmas Petti, advokaat Risto Vahimets ning paneeldiskussioonides osalejatena Indrek Saar,  Tiina Lokk-Tramberg, Aet Maatee, Valner Valme, Maria Lee Liivak, Mihkel Kunnus, Kalev Roosiväli, Ülo Vooglaid, Volli Kalm, Mart Laidmets, Lauri Vahtre, Ahto Lobjakas, Olesja Rotar, Kärt Summatavet, Indrek Allmann, Ain Lutsepp. Paneeldiskussioone modereerivad Marko Lõhmus, Kaarel tarand, Tõnu Viik, Toomas Kiho ja Birk Rohelend, kogu konverentsi moderaatoriks on Eesti Kultuuri Koja juhatuse liige, muusik Pille Lill.

Esimese konverentsipäeva pärastlõunal toimuvad vastutuste eri tahke vaagivad arutelud rühmades kultuurikoja liikmete eestvedamisel Viljandi erinevates kultuuriasutustes.

Konverentsi avapäeva, 30. oktoobri õhtul kell 21 antakse Viljandi Pärimusmuusika Aidas pidulikult üle Eesti Kultuuri Koja ellukutsutud tunnustusauhind Kultuuri Tegu 2015.

Konverentsil osalemise teave ja lisainfo:  www.kultuurikoda.eu  ja FB lehel.