Uudised

KÜSK jagab inspiratsiooni ühingu rahaasjade juhtimiseks

laine uudised-laine
20. märts 2017
Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) kutsub vabaühendusi saama inspiratsiooni, praktilisi teadmisi ja hulganisti häid näiteid oma rahaasjade edukamalt juhtimiseks.

Kuidas hinnata ühingu majanduslikku elujõudu? Millal ja miks oma senist rahastusmudelit muuta? Milliseid võimalusi peale projektitoetuste veel kasutama peaks? Kuidas luua kindel ja toimiv süsteem mitmetest tulu allikatest ja milliseid variante üldse kaaluda? Neile ja paljudele teistele küsimustele annab KÜSK põhjalikud vastused koos vabaühenduste liidu EMSLi juhataja Maris Jõgevaga, kes jagab nii EMSL-i kui ka teiste organisatsioonide kogemust, millega ta oma töös on kokku puutunud. 

Kõikide nende teadmiste jagamine toimub KÜSKi majandusliku elujõulisuse taotlusvooru raames, kuid koolitusel osalemisega ei kaasne kohustust sellest voorust taotlema asuda. Kõik, keda teema huvitab, on oodatud!

Koolitused toimuvad viies linnas kl 10.30-16.30. Täpsed päevakavad leiad registreerimislehtedelt.

27.03 – Pärnu (Pärnu Muuseum, Aida 3) Registreerimine

17.04 – Tallinn (Eesti Puuetega Inimeste Koda, Toompuiestee 10) Registreerimine

19.04 – Rakvere (Rakvere targa Maja Kompetentsikeskus, Lai tn 20) Registreerimine

26.04 – Tartu (AHHAA keskus, Sadama 1) Registreerimine

28.04 – Võru (Võrumaa Toidukeskus, Koidula 7) Registreerimine

Maksimaalne koolitusel osalejate arv on 30 inimest. Kiire registreerimine tagab ka koolitusest osavõtu. Koolitus on kõigile osalejatele tasuta, kuid ühest organisatsioonist võib osaleda kuni kaks inimest.

Koolituspäeva teoreetilisem osa annab vajalikud teadmised organisatsiooni rahastusmudeli analüüsimiseks ning analüüsi järelduste põhjal  tegevussammude planeerimiseks. Muu hulgas räägitakse, mida erinevate rahastusallikate kasutamine ühe vabaühenduse jaoks tema töös tähendab: nii projektipõhise rahastamise, annetuste, ühisrahastuse, liikmete kaasamise kui tellimustööde toimimiseks on vaja luua vabaühenduse igapäevatöös teatud eeldused, veelgi keerukam võib näida erinevate tuluallikate omavahel kombineerimine. Kulude-tulude harjumuste tavapärastest raamidest välja nihutamine võib näida kas mõeldamatud või liialt keeruline ning seepärast jäävadki tihti võimalused kasutamata. Et hirme vähendada, proovime koolituse teises pooles mõne näite abil organisatsiooni rahastusmudeli muutmise mänguliselt läbi. Nii on kõigil osalejatel võimalik võtta koolituspäeva praktilisemast osast oma organisatsiooni juhtimisse kaasa näiteid ja lahendusi.

Lisainfo: Kleiri Vest, kleiri@kysk.ee, 656 0489