Uudised

Kutse arutelule “Kas vabaühendused on vaid riigi käepikendus?“

laine uudised-laine
2. aprill 2018
„Kümned miljonid eurod aastas ilma eesmärkide ja ülevaateta“, „Eesti näiline ja võlts kodanikuühiskond täidab riiklikku tellimust“, „Iga katuseraha pakkuja ja vastuvõtja peab aru saama, et ta osaleb korruptsioonis“, „Paljud vabaühendused on kolmas sektor vaid nime poolest, sest neist on saanud meie õhukese riigi käepikendus, riigi poliitika ja tahte elluviija“ – need on valik meedias levinud sõnumitest vabaühenduste rahastamise teemal. Kuidas ikkagi toimib terviseühingute, spordiliitude, koguduste, külaseltside, keeltekoolide, matkaklubide, ettevõtete liitude, ravifondide rahastamine ja mis selle rahaga tehakse?

Nendel ja ka teistel vabaühenduste rahastamisega seotud teemadel vestlevad „RAKE arutleb“ seminari raames Vabaühenduste Liidu huvikaitsejuht Alari Rammo, Keskkonnainvesteeringute keskuse Tartumaa projektispetsialist Indrek Põder, Teeme ära! talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür ja Vähiravifondi juhatuse liige Toivo Tänavsuu. Vestlusringi juhib Tartu ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuurinute keskuse analüütik Marie Kiisel.

Üritus toimub 12. aprillil kell 18-20 Tartu Ülikooli kohvikus (Ülikooli 20, Tartu) ja osalemiseks palume huvilistel ennast registreerida.

Tegemist on seminaride sarjaga „RAKE arutleb“, kus lahkame Tartu ülikooli teadlaste poolt tehtud sotsiaalteaduslike rakendusuuringute tulemusi. Seekordne seminar käsitleb Maie Kiiseli, Märten Veskimäe, Alari Rammo ja Kadri Leesi tehtud uuringu „Vabaühendamiste rahastamispõhimõtete hindamine“ tulemusi.

Uuringuga saab lähemalt tutvuda siin, liitu üritusega ka Facebookis.

Lisainfo ürituse kohta: Elsa Trumm, elsa.trumm@ut.ee,  737 6377

Kõik on oodatud kuulama ja kaasa mõtlema!