Uudised

Kväärikal galal tunnustati Vikerkaarekangelasi

laine uudised-laine
18. mai 2022

Täna, 17. mail ehk rahvusvahelisel LGBT-vaenu vastasel päeval IDAHOT andis Eesti LGBT Ühing Sveta baaris kolmandat korda välja Vikerkaarekangelaste auhinnad. Vikerkaarekangelased on inimesed, kollektiivid ja organisatsioonid, kes on oma sõnade ja tegudega Eesti LGBT+ inimeste elu edendanud ja kogukonna eest seisnud. 

Tänavu oli võitjaid kaheksas kategoorias: Sara Arumetsa akadeemilise tegevuse eest, millega ta panustab transsoolisuse mõistmisesse, Elizaveta Cheremisina LGBT+ noorte heaolu tähtsustamise eest noorsootöös, Rene Köster kui queer– ja drag-kultuuri eestvedaja, Aet Kuusik LGBT+ sõnavara ja teemade laiendamise ja populariseerimise eest meedias, Viktoria Šperova kategoorias “Oma hääl ehk kogukond iseendast” oma loo ja kogemuste jagamise eest, Gea Kangilaski LGBT+ inimeste võimaluste ja intersektsionaalsuse väärtustajana poliitikas ning Androgear OÜ äri valdkonnas kogukonda kaasava ettevõtte eest. Elutööpreemiaga pärjati Lilian Kotterit, kes oli üks esimestest taasiseseisvunud Eesti LGBT+ aktivistidest ning üks Eesti ja kogu Baltikumi esimese LGBT+ organisatsiooni ehk Eesti Lesbiliidu asutajatest. Lisaks tunnustati Ukrainast pärit, Eestis elavat Yuri Yourskyt, kes on töötanud LGBT+ inimeste heaolu nimel, eriti tervisevaldkonnas, ning on Ukraina sõja ajal teinud teavitustööd ja toetanud Ukraina LGBT+ inimesi. 

Eesti LGBT Ühingu kommunikatsioonijuht Kristiina Raud leiab, et üksteise tunnustamine ja tänamine teeb kõigile head meelt. “Vikerkaarekangelase auhind on üks viis, kuidas kogukond saab tänada neid, kes meie kõigi heaolu nimel tegutsevad. See toob tähelepanu toredatele ja olulistele tegudele, kuid samas toob ka rõõmu. Tegelikult võiksime rohkem üksteisele aitäh öelda, nii väikeste kui suurte tegude eest. See annab jõudu ja loob inimlikku lähedust,” lisas Raud.

Eesti LGBT Ühing annab Vikerkaarekangelaste auhinda välja kord aastas 17. mail IDAHOTi ehk rahvusvahelise homo-, bi- ja transvaenu vastase päeva puhul. Kandidaate saavad esitada kõik soovijad, kusjuures peamine kaal on just esitajate põhjendustel. Lisaks avalikule tunnustusele saavad võitjad ka kangelase märgi. Eelmiste aastate võitjatega saab tutvuda ühingu kodulehel.