Uudised

Ligi 30 MTÜ-d jäävad tulumaksusoodustusest ilma

laine uudised-laine
24. august 2015

Kakskümmend üheksa mittetulundusühingut jäävad tulumaksusoodustusest ilma, kuna jätsid maksu- ja tolliametile (MTA) õigeaegselt esitamata 2014. aasta tulude kasutamise deklaratsiooni.

“Tegemist on peamiselt spordi- ja kultuurivaldkonna ühingutega ja kogudustega,” ütles MTA maksukorralduse talituse juhataja Monika Jõesaar BNS-ile.

Esialgne tähtaeg tulude aruande esitamiseks oli 1. juuli, kuid 115 ühingul, kes ka kahel eelnenud aastal aruandega hilinesid, jäi see õigeaegselt esitamata. Seepeale pikendati tähtaega 14. augustini.

“Enamus ühinguid reageerisid teavitusele ja esitasid tulude aruande 14. augustiks, samas oli ka selliseid ühinguid, kes suhtusid teavitusse passiivselt ja näidanud huvi nimekirja jäämise vastu,” rääkis Jõesaar.

Kingituste ja annetuste ning muude tulude kasutamise kohta tuleb täita deklaratsiooni vorm INF 9, kus kajastatakse kõik ühingu saadud tulud ja samuti nende kasutamine. Tulumaksusoodustusega ühingu kõige olulisem nõue on, et ta tegutseks avalikes huvides heategevuslikul eesmärgil, mis annab talle õiguse maksusoodustuse saamiseks.

Allikas: Ligi 30 MTÜ-d jäävad tulumaksusoodustusest ilma – RMP.ee