artikkel

Jaga jõulurõõmu jõulukaardiga!

laine
19. detsember 2022
Foto:

Käes on lumine jõuluaeg ja ühtlasi ka aeg lähedastele jõulukaarte kinkida. Tutvustame kolme Vabaühenduste Liidu liiget ja nende jõulukaarti, millega saab headust ja jõulurõõmu jagada. 

Eesti Muinsuskaitse Selts

Eesti Muinsuskaitse Selts tegeleb kultuuripärandi hooldamise, säilitamise ja taastamisega, samuti muinsuskaitse ja kultuuripärandi teemade tutvustamisega. Selts korraldab temaatilisi seminare ja talguid, annab välja trükiseid, tähistab ajaloosündmusi ja tähtpäevi. 2022. aasta tegemiste hulka kuuluvad näiteks 1944. aasta märtsipommitamise aastapäeva tähistamine, K. Pätsi mälestusmärgi püstitamine, relvarahu aastapäeva pidamine ja Ukraina abistamine. 12. detsembril sai Eesti Muinsuskaitse Selts 35-aastaseks.

Jõulukaarti saab osta Eesti Muinsuskaitse Seltsist aadressil Pikk 46, Tallinn.

SA Kiusamisvaba Kool

Kiusamisvaba Kooli missioon on üheskoos kiusamist peatades luua Eesti lastele turvaline ja hooliv haridustee õnnelikuks inimeseks kasvamisel. Selleks toetavad nad Eesti koole teadus- ja tõenduspõhise kiusuennetusprogrammiga KiVa. Soomes Turu Ülikoolis välja töötatud KiVa programm on praeguseks jõudnud pea veerandisse Eesti koolidest ja mõjutab juba üle 40 000 Eesti õpilase heaolu ja turvalisust.  

2022. aastal panid nad varasemast veelgi suuremat rõhku KiVa rakendamiskvaliteedi tõstmisele. Koroonast ja erinevatest ühiskondlikest väljakutsetest tingituna on saanud kannatada nii õpilaste kui õpetajate vaimne tervis. Üleüldine ärevus ja agressiivsus on tõstnud ka kiusamise näitajaid. Kuigi KiVa rakendamine on vajalikum kui kunagi varem, on paljudel koolidel raskusi KiVa ellu viimisega. Sihtasutus teeb üha suuremaid pingutusi, et motiveerida ja toetada koole ka keerulistele aegadele vaatamata seadma fookuse õpilaste vaimse tervise ning hoolivate ja turvaliste suhete toetamisele.

2022. aastal liitus KiVaga 13 uut kooli. Sügisel liitusid erandkorras Vabaduse Kool ja Lilleküla Gümnaasiumi Räägu õppekoht – mõlemad on Ukraina sõjapõgenikele mõeldud koolid. 

Kiusamisvaba Kooli kaardi soetamiseks täida tellimisvorm või soeta kaart Apollo raamatupoodidest.

Kiusamisvaba Kooli heategevusliku jõulukaardiga annad oma panuse Eesti koolide kiusamisvabaks muutmisse. Kaardi on joonistanud kunstnik Katrina Sirelpuu, e-kaardi on animeerinud Lars-Erik Lunden. Loe lähemalt siit.

MTÜ Loomus

Loomus on loomade eestkoste organisatsioon, mis levitab aktiivselt jätkusuutlikku ja hoolivat suhtumist loomadesse nii Eestis kui ka mujal maailmas. Loomuse eesmärgid on loomatemaatika tähtsuse tõstmine Eesti ühiskonnas; loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamine; loomakaitsepoliitika kujundamine. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja karusnaha tootmiseks.

Aasta 2022 on Loomuse jaoks olnud põnev ja kirju: algatasime kampaania vibujahi keelustamiseks, koostöös loomakaitseorganisatsioonidega üle maailma kutsume Euroopa Liitu keelustama karusloomafarmid kogu liidus, tõstatasime zoofiilia probleemi Eestis, edendasime loomasõbralikku tarbimist läbi programmide Taimsed Valikud ja LILU ning kampaaniate “Taimse piima väljakutse”, “Lihavabad jaanid” ja “Munavabad munadepühad” ning palju-palju muud.

Loomusel on lausa kaks jõulukaarti, neid saab soetada Loomuse kodulehelt.

Loomuse postkaardid on disaininud illustraatorid Pamela Samel ja Katharina Grepp. Kogu tulu läheb loomade heaks, postkaardiga tuleb kaasa ümbrik ja kõik tellimused Loomuse e-poest saadame välja taaskasutatud pakendis.