Uudised

Lillepaviljonis arutatakse neljapäeval vabaühenduste rahastamist avalikust rahast

laine uudised-laine
8. november 2018
Täna, 8. novembril kell 10.30 koguneb Tallinna Lillepaviljoni (Pirita tee 26) Kodanikuühiskonna Sihtkapitali kutsel 150 vabaühenduste, riigi ja erasektori esindajat, et üheskoos mõelda, miks, kes ja kuidas peaks vabaühendusi toetama.

Kuuendat korda toimuval kogemuspäeval, mis seekord kannab pealkirja “Jalad alla!”, jagavad mitmed ühiskonnas tuntud ja aktiivsed inimesed oma kogemusi vabaühenduse juhtimisest ning arutlevad teemal, kes ja kuidas peaks vabaühendusi toetama. Teiste seas esinevad Eva Truuverk (Teeme Ära Maailmakoristuspäev), Toivo Tänavsuu (Vähiravifond “Kingitud Elu”), Tanel Talve (Voose külaselts) ja Üllar Saaremäe (Eesti esimene üldluulepidu). Üritust korraldab Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK).

“KÜSKi kümnendale sünnipäevale pühendatud kogemuspäevaga pakume vabaühendustele võimalust õppida teiste õnnestumisest ja ebaõnnestumistest. Tänavu kutsume üles mõtlema, kuidas oma kodanikualgatusele jalad alla saada ning kes, kuidas ja miks peaks vabaühendusi toetama,” avas kogemuspäeva olemust KÜSKi juhataja Agu Laius.

Ürituse ajakava:

  • 10.30 Kogemuspäeva avamine
  • 10.45 Dmitri Burnašev (Riigikantselei strateegiabüroo) elust pärast Euroopa Liidu toetuste lõppu ning vabaühenduste rollist Eesti elu edendamisel
  • 11.15 Inspiratsioonikõnede I osa. Esinevad Kristi Peegel (Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühing) ja Riina Kuusik-Rajasaar (MTÜ Mondo)
  • 11.45 Lõunapaus
  • 12.45 Inspiratsioonikõnede II osa. Esinevad Jannus Jaska (Vaikuseminutid), Tanel Talve (Voose külasets), Kadri Sikk (Eesti Vegan Selts), Kadri Taperson (Loomus), Margo Orupõld (Pärnu Naiste Tugikeskus), Jaan Aps (Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik)
  • 14.00 Kohvipaus
  • 14.30 Inspiratsioonikõnede III osa. Esineb Eva Truuverk.
  • 14.40 Vestlusring riigi toetustest vabaühendustele. Osalevad Maiu Lauring (Arvamusfestival, KÜSKi nõukogu esimees), Toivo Tänavsuu (ajakirjanik ja vähiravifondi “Kingitud Elu” asutaja), Rasmus Pedanik (sotsiaalse innovatsiooni edendaja) ja Martin Noorkõiv (Domus Dorpatensis).
  • 15.45 Üllar Saaremäe (näitleja ja kodanikuaktivist) jagab mõtteid, kuidas ja miks oma jalad alla saanud idee mõju mõõta.

Lisainfo üritusest: http://kysk.ee/kogemuspaev.

Kodanikuühiskonna Sihtkapital on siseministeeriumi valitsemisala organisatsioon, mille eesmärk on toetada vabaühenduste arengut ja tugevdada kodanikuühiskonda. Kümne tegutsemisaastaga on KÜSK aidanud jalad alla aidanud saada paljudel tänapäeval mõjukatel ja olulistel algatustel ja sündmustel üle Eesti.

Lisainfo:
Mari-Liis Dolenko, kogemuspäeva peakorraldaja
Tel 521 2422, e-post mariliis@kysk.ee