Uudised

Loomakaitseorganisatsioonid otsivad võimalusi foie gras tootmise piiramiseks ja muutmiseks 

laine uudised-laine
14. juuli 2017
Loomade eestkoste organisatsioon Loomus kohtus riigikogu liikme Barbi Pilvrega ja loomakaitseorganisatsiooni Gaia konsultandi Adolfo Sansoliniga, et arutada foie gras tootmist EL riikides ja võimalusi tootmisel tekitatavate kannatuste vähendamiseks. Foie gras tootmiseks sundtoidetakse linde mitu korda päevas, mis põhjustab ebamugavust ja mitmesuguseid raskeid tervisehäireid.

Gaia eesmärk on aidata kaasa seadusandlike tingimuste loomisele, et lubatud oleks vaid nö loomulikul teel tootmine ja sundtoitmine oleks keelatud.

Loomuse juhataja Kadri Taperson ütles, et loomade eestkoste organisatsioonina  toetab Loomus enamikke algatustest, mis loomade kannatusi vähendavad. “Foie Gras on ju tegelikult maksa steatoos ehk rasvumine. Selge, et see ei ole kasulik ei inimestele ega loomine.”

 Foie gras tootmine lindude nuumamise teel on veel lubatud Belgias, Prantsusmaal, Ungaris, Bulgaarias, Hispaanias. Eestis seda linnukasvatusharu ei ole ja sundtoitmine on loomakaitse seadusega keelatud. Gaia ja teised loomakaitseorganisatsioonid töötavad selle nimel, et Eesti võtaks teema üles oma EL eesistumisperioodi jooksul.   

Lisateave: 

Kadri Taperson

+3725287566

kadri@loomus.ee

 

MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks.