Uudised

Loomakaitsjad alustasid uut karusloomafarmide vastast kampaaniat

laine uudised-laine
8. mai 2019

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad algatas uue petitsiooni Eesti karusloomafarmide keelustamiseks  – seekord kogutakse toetust digitaalsete allkirjade näol.

Rahvaalgatuse platvormi vahendusel toimuva petitsiooni eesmärgiks on koguda vähemalt 1000 digiallkirja farmide sulgemise toetuseks, mille tulemusena on Riigikogu kohustatud kollektiivset pöördumist menetlema. 
Karusloomafarmide keelustamise kampaaniajuhi Merit Valge sõnul ootasid nad kampaania alustamisega hetkeni, mil uus valitsus on tööle asunud. “Avalik toetus farmide keelustamiseks on ülekaalukalt suur ning see ei rauge enne, kui valitsus on probleemiga tegelenud,” kommenteeris Valge. 
Viimaste aastate jooksul on karusloomafarmide keelustamise eelnõu olnud Riigikogus menetluses kaks korda, ent kummalgi korral ei formuleerunud see seaduseks. Varasemate eelnõude nõrkuses peab Valge nende mittearvestamist tööstuse huvidega.

“Riik peab pakkuma ka kompensatsiooni ja lahendusi farmi töötajatele ja omanikele, et üleminek oleks kõigi osapoolte jaoks võimalikult valutu,” sõnas Valge. “Loodame, et uus eelnõu saab olema eelmistest põhjalikum ning et Eesti jätab lõpuks selle julma ja ebavajaliku tööstuse ajalukku,” lisas loomakaitsja.

Euroopas on karusloomafarmid osaliselt või täielikult keelustatud 14 riigis, sealhulgas Suurbritannias, Austrias, Hollandis ja Horvaatias. Tänavu sulges oma uksed ka Saksamaa viimane karusloomafarm.
Oma allkirja Eesti karusloomafarmide keelustamise toetuseks saab anda aadressil aitankarusloomi.ee.Pilt:https://drive.google.com/file/d/1I2E2YAv98cmDpEpa_eirqibO37MxxTDq/view?usp=sharing

Lisainfo:

Liis Hainla
Loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad kommunikatsioonijuht+372 5681 7072www.nahtamatudloomad.eewww.facebook.com/nahtamatudloomad