Uudised

Loomakaitsjad esitasid Riigikogule uue petitsiooni karusloomafarmide sulgemiseks

laine uudised-laine
31. jaanuar 2020

Loomakaitsjad esitasid Riigikogule 6161 toetusallkirjaga petitsiooni karusloomafarmide keelustamiseks Eestis. Tegu on seni suurima ametliku rahvaalgatusega Eesti ajaloos ning kolmanda katsega farmide sulgemiseks. 
 

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad esitas täna Riigikogu esimees Henn Põlluaasale 6161 digitaalselt allkirjastatud toetushäält karusloomafarmide sulgemiseks Eestis, mis kohustab Riigikogu teema kuue kuu jooksul uuesti menetlusse võtma.

“See on märgiline ja lootustandev päev – tähistame suurimat digiallkirjade hulka ning anname uue eelnõu sündimisele ametliku käigu,” sõnas Nähtamatute Loomade president Kristina Mering. “Rahvas ei jõua enam farmide keelustamist ära oodata, Riigikogu liikmetel on suurepärane võimalus aidata nõrgemaid, kes ise enda eest seista ei saa ning keelustada karusloomafarmid.”

Vastuseks küsimusele, miks on nüüd aeg karusloomafarmide keelustamiseks, toob Mering karusloomatööstuse rekordilise madalseisu. “Eesti karusloomafarmides, kus mõni aasta tagasi peeti üle 200 000 looma, on tänaseks alles vaid paartuhat rebast ning värske arenguna lõpetati naaritsakasvatus, sest see ei ole enam majanduslikult kasumlik. Karusloomafarmid ei kuulu enam meie väärtusruumi –  riigil lasub vastutus see virelev tööstus sulgeda ning pakkuda allesjäänud kümnekonnale farmi töötajale üleminekuvõimalusi,” selgitas Mering.

Karusloomafarmide keelustamise eelnõu on varasemalt olnud Riigikogu suures saalis hääletusel kahel korral, kuid mõlemal korral on see maha hääletatud. Tänaseks on karusloomafarmid keelustanud juba 14 Euroopa riiki, viimati teatas avalikust survest tulenevalt keelustamise otsusest Slovakkia valitsus.

Lisainfo:
Liis Hainla
Loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad kommunikatsioonijuht
+372 5681 7072
www.nahtamatudloomad.ee
www.facebook.com/nahtamatudloomad