Uudised

Loomus sai Euroopa Liidu lobigrupi Eurogroup for Animals liikmeks

laine uudised-laine
19. juuni 2017
13. juunil sai MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus Eurogroup for Animalsi liikmeks. Eurogroup for Animals on Euroopa Liidu juures tegutsev lobiorganisatsioon, mille peakorter on Brüsselis.

Eurogroup for Animals loodi 2003. aastal. Tänaseks on Eurogroupis üle 50 liikme 24 ELi riigist. Loomus on Eesti ainus esindaja. Organisatsiooni eesmärk on edendada loomade heaolu läbi euroliidu seadusandluse, olles sealjuures tugevaks ja tõhusaks Euroopa võrgustikuks.

Eurogroup for Animalsi käimasolev üleeuroopaline kampaania “Stop the Trucks” keskendub eluskarja pikamaatranspordile. Kampaania käigus kutsutakse otsuste tegijaid, kaasaarvatud Eesti maaeluministrit üles vähendama ja seejärel lõpetama elusloomade pikamaavedu. 

Tutvu Eurogroup for Animalsiga lähemalt: http://www.eurogroupforanimals.org

MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks.

Lisateave:

Annika Lepp

Kommunikatsioonijuht

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus

+372 5516564annika@loomus.ee