Uudised

Loovtööde konkurss lastele-noortele: “Meie pere armastab…”

laine uudised-laine
26. oktoober 2015
Lastekaitse Liit kutsub lapse õiguste kuul lapsi loovtööde konkursile “Meie pere armastab…” – pildista, joonista või kirjuta sellest, mida Sinu pere armastab ühiselt teha, ükskõik, kui suur see pere on ning mis teie lemmikharjumusteks on.

20. novembril 1991.aastal jõustus Eestis ÜRO Lapse õiguste konventsioon. Konventsiooniga ühinedes võttis Eesti riik endale kohustuse tagada rahvusvaheliselt tunnustatud õigused igale Eestis elavale lapsele. MTÜ Lastekaitse Liit tähistav novembrikuud kui lapse õiguste kuud, mille raames toimuvad tegevused nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele.

Sellel aastal kutsub MTÜ Lastekaitse Liit lapsi ja noori osalema loovtööde konkursil teemal „Meie pere armastab …“. Konkursile oodatakse töid sellest, mida armastab Sinu pere ühiselt teha. Mis on teie lemmiktegevused või –harjumused? Olgu selleks ühiselt teleka vaatamine või pühapäevahommikuste pannkookide valmistamine. Kuidas veedate nädalavahetusi, kus vanemad ei pea tööle tõttama ja lapsedki saavad lasteaiast ja koolist puhata? Kuigi töid ootame esitama lapsi (vanuses kuni 18), võiksid töödel kajastuda kõik pereliikmed. Olgu nendeks vanavanemad, tädid-onud, kassid-koerad. Iga pere on ainulaadne, näidakem seda ka oma töödel.

Konkursi töö autoriks peab olema laps vanuses kuni 18 aastat. Joonistuste puhul võivad nooremad kui 6. aastased  kasutada ka täiskasvanu abi. Vanemate laste puhul on lubatud täiskasvanu juhendamine.

Loe konkursi tingimused põhjalikult läbi. Kui miski jäi ebaselgeks, küsi.

Konkurss kestab kuni 11. novembrini. See tähendab, et viimased tööd peaksid meieni jõudma mitte hiljem, kui 11. novembril (seda nii e-mailide kui ka postiga saadetud tööde puhul). Konkursi võitjad kuulutatakse välja 20. novembril, kui kogu maailm tähistab lapse õiguste päeva. Sel päeval toimub ka MTÜ Lastekaitse Liit konverents, kus võitjad välja kuulutatakse.

Igas vanusegrupis ja kategoorias on autasustatud esimesed kolm kohta.

Konkurssi toetavad ja auhindu annavad välja: Lennusadam, Kohtla Kaevanduspark, AHHAA keskus, Tartu Lõunakeskuse seikluspark ja Maanteemuuseum.

Küsimuste puhul kirjutage julgelt: konkurss@lastekaitseliit.ee.