artikkel

“Ma armastan aidata” annetuskeskkond võtab vastu uusi organisatsioone

laine
17. veebruar 2023
Foto:

Heategevusorganisatsioone ühendav annetuskeskkond “Ma armastan aidata” ootab liituma võimekaid Eesti elu edendavaid vabaühendusi. Eesti vanimasse ja suurimasse annetuskeskkonda saab kandideerida kuni 3. märtsini.

““Ma armastan aidata” on vabaühendustele mugavaks ja toetavaks keskkonnaks annetuste kogumisel. Meie organisatsioonid on osa toredast kogukonnast, kus jagatakse kogemusi ning rõõme-muresid, et olla annetaja jaoks usaldusväärseks ja läbipaistvaks partneriks ühiskonna kitsaskohtade lahendamisel,” sõnas Swedbanki toetustegevuste juht Kärt Kaasik.

Praegu kogub keskkonnas annetusi üle 60 organisatsiooni, nende seas ka MTÜ Mondo. “Seisame täna vastamisi suurte ülemaailmsete kriisidega, mis süvendavad juba eksisteerivat ebavõrdsust veelgi. Näeme Mondos, et Eesti inimesed hoolivad õiglasemast maailmast ning soovivad sellele kaasa aidata. Annetamine on üks lihtsamaid viise, kuidas panustada ja oma tuge näidata,” kinnitas MTÜ Mondo kommunikatsioonijuht Kelli Eek. Ta tõi esile, et “Ma armastan aidata” keskkond võimaldab jõuda oma sõnumiga suure osani eestimaalastest ning annab ühtlasi inimestele võimaluse lihtsalt panustada. “Peame Mondos väga oluliseks annetuste kogumise ja kasutamise läbipaistvust. Samu väärtusi kannab ka annetuskeskkond. Hindan väga, et selle kaudu annetamine on usaldusväärne,” lisas Kelli Eek.

Kandideerima on oodatud organisatsioonid, mis tegelevad Eesti ühiskonna mõne olulise murekoha lahendamise või leevendamisega ning on tegutsenud vähemalt ühe aasta. Taotluste puhul hinnatakse projekti tegevust ja sisu, oodatavaid tulemusi, mõju ulatust ning organisatsiooni võimekust oma tegevusest teavitada. Taotlusi hindavad eksperdid, kelle hulka kuuluvad Swedbanki, Heateo Sihtasutuse, Vabaühenduste Liidu, Siseministeeriumi, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali esindajad. Kogu info annetuskeskkonnaga liitumise kohta on leitav aadressil armastanaidata.ee/liitumine.

“Ma armastan aidata” annetuskeskkonna asutasid Heateo Sihtasutus ja Swedbank 2008. aastal. 15 aastaga on see kasvanud Eesti suurimaks annetusi vahendavaks keskkonnaks, kust iga soovija leiab endale südamelähedase organisatsiooni, keda toetada. Annetaja saab täna valida enam kui 60 organisatsiooni vahel, mis koguvad annetusi viies valdkonnas: haridus, lapsed, loomad ja loodus, tervis ning tugev ühiskond. Aastate jooksul on armastanaidata.ee kaudu annetatud enam kui 4 miljonit eurot.