Uudised

Maailmatänav toob Tartusse virtuaalreaalsuse

laine uudised-laine
28. aprill 2017
Homme, 29. aprillil kell 12.00 – 18.00 toimub Tartu Keskpargis Maailmatänav, kus üle kümne vabaühenduse pakuvad meelelahutuslikke tegevusi laia maailma tundmaõppimiseks. Esimest korda saavad Tartu huvilised virtuaalreaalsuse abil külastada Zaatari pagulaslaagrit Jordaanias.

Üks toredamaid viise kaugete kultuuride tundmaõppimiseks on toit. Lähis-Ida toidutöötoas tehakse üheskoos maitsev potitäis dawalisid (riisiga täidetud viinamarjalehed), et osalejad oskaksid teinekord ise teha ja sõpru kostitada. Kõrvaltelgis saab õppida Süüria maiustuste valmistamist, kolmandas pakutakse külalistele Udmurdi traditsioonide järgi teed. Lisaks saab osaleda kliimahommikusöögil, kus räägitakse loodussõbralikest ja keskkonnale kahjulikest toiduainetest.

Arengukoostöö juht Sigrid Solnik oota põnevusega kell 13.00 algavat TÜ väitlusklubi väitlust, kus lahatakse küsimust, kas Tartu linn on kestliku arengu osas oma elanikele eeskujuks.  “Mulle tundub, et Tartu võiks olla ka üks neist linnadest, kus head mõtted tehakse teoks nii, et maailm muutub sellest paremaks kohaks.” Väitlust kommenteerib Tartu abilinnapea Jarno Laur.

Keskkonnahoiust huvitatud saavad koos Eesti Rohelise Liikumisega arutada põlevkivist loobumise ehk PÕXITi teemadel ja teha seemnepalle, millega hüljatud rohealad õitsvaks muuta.

Päeva jooksul toimub peatelgis nii kontserte kui töötubasid, esinevad eheda Aafrika muusika bänd Sunshine Septet ja Udmurdi ansambel “Jumšan gur” koos Pavel Kutergin’iga. Jumšan Gur räägib lisaks lugusid ning viib läbi tantsulisi mänge, mis on seotud külaliste vastu võtmise kommetega.

Kogu Maailmatänava kava: http://www.terveilm.ee/leht/blogi/mis-maailmatanaval-toimub/

 

Lisainfo:

Katrin Pärgmäe

Arengukoostöö Ümarlaud

Kommunikatsioonijuht

+372 56 623 823

www.terveilm.ee

www.facebook.ee/terveilm