Uudised

Margot Arula: taimse toidu nautimiseks ei pea olema vegan

laine uudised-laine
28. jaanuar 2019

Homme, 29. jaanuaril kell 18:30 toimub Tallinna Õpetajate Majas ettekanne «Miks ja kuidas tähistada Taimset Teisipäeva?» kus saab kuulda praktilisi nõuandeid, kuidas lihatarbimist vähendada ning mille tervisliku ja maitsvaga oma taimset toidulauda katta.

«Kuulama on oodatud kõik, kes soovivad sel aastal tervislikumalt ja mitmekülgsemalt toituda, tehes selleks korra nädalas lihast pausi ning rikastades oma menüüd maitsvate taimsete roogadega,» kommenteeris rahvatervise algatuse Taimne Teisipäev juht Margot Arula. «Veganiks kedagi ei pöörata,» kinnitas Arula.

Homne üritus keskendub ka ühele põletavaimale terviseprobleemile eestlaste hulgas, milleks on liigne lihatarbimine. Tervise Arengu Instituudi 2017. aasta uuringust selgus, et eestlaste toidusedelis on ligi 50% liiga palju lihatooteid, mis on ühtlasi 10 kg inimese kohta kõrgem Euroopa keskmisest. Liigse lihatarbimisega seostatakse muuhulgas suurenenud südamehaiguste, vähi ja diabeedi riski.

«Üks taimne päev nädalas on lihtne ja jõukohane, kuid samas väga oluline samm parema tervise ja enesetunde poole. Soovime aidata seda teha nii, et lihavabadest päevadest ei saaks enda piitsutamine, vaid aeg täis uusi ja põnevaid toidunaudinguid,» sõnas homset ettekannet läbiviiv Arula.

Ülemaailmsest Lihavaba Esmaspäeva (Meatless Monday) kampaaniast inspireeritud Taimne Teisipäev kutsub oma üritustesarjaga hoolima nii enda tervisest, keskkonnast kui ka loomade heaolust. Kampaaniaga on liitunud ka mitmed Eesti restoranid nagu Vapiano, Tokumaru, Sushi Plaza ja Mamo, kes teisipäeviti taimseid toite pakuvad.
 

Homme Õpetajate Maja Magistri saalis toimuv ettekanne on kõigile tasuta. Ürituse kohta leiad rohkem infot siit.
Kontakt: Margot Arula, Taimse Teisipäeva kampaaniajuht, margot.arula@taimneteisipaev.ee, tel: +372 5345 6216
Pilt: https://www.dropbox.com/s/bjzgczns0nzbuo5/28.01.2019%20Taimne%20Teisip%C3%A4ev.jpg?dl=0