artikkel

Mida võiksid tähendada sõnad „dokei“, „dokulant“ või „näido“?

laine
4. mai 2017
Foto:
Terve Eesti Sihtasutuse liikumine „Joome poole vähem!“, Kinoteater ning Rimi kuulutasid aprilli alguses välja sõnakonkursi, et leida õige sõna, mis tähistaks alkoholi ostmisel vabatahtlikku dokumendi näitamist müüjale.

„Tahame arendada alkoholikultuuri selliseks, et müüja ei peaks enam välimuse järgi kellegi vanust tuvastama või lahendama konflikte, kui alkoholi ostvad noorukid ei soovi dokumenti näidata,“ sõnas Terve Eesti Sihtasutuse koolitusjuht Triin Sokk. „Kui dokumenti näidataks vabatahtlikult, oleks vähem stressi müüjal ning kiiremini liiguks ka järjekord. Kliendikaart otsitakse ju välja juba enne maksmist, ID-kaardi näitamine võiks saada täpselt samasuguseks normiks. Alaealine saaks aru, et tal pole mõtet üritadagi alkoholi osta,“ lisas ta.

“Ma olen kaine viimased 29 aastat. Alaealiste alkoholitarvitamine ja müüja hirm dokumenti küsida on täna Eestis murekohad. Ise oma dokumendi näitamine on üks pisikene asi, mida kõik saavad teha, et alkoholi ostaksid ainult need, kellel on see õigus. See ei ole mingi riigitasemel alkoholi ära keelamine,” kommenteeris olukorda räppar Metsakutsu, kes osaleb sõnakonkursi eestkõnelejana.

Aprilli alguses alanud sõnakonkursile on saadetud juba üle 250 sõna ning vaimukaid sõnu lisandub iga päevaga. Loodetakse, et seda üht ja õiget žürii poolt välja valitud võidusõna hakkavad igapäevaselt kasutama nii müüjad kui ka poekülastajad.

Projekti eestkõnelejad on räppar Metsakutsu, näitleja Indrek Ojari ning sõnaosavuse poolest tuntud bändi Gorõ Lana liikmed. Ettevõtmise koostööpartnerid on Terve Eesti Sihtasutus, „Joome poole vähem!“ liikumine ning Forum Cinemas ja Kinoteater.

Vaata Kinoteatri tehtud kelmikat osalemiskutset siit: https://youtu.be/_2Z4XpoAhKE

Osalemiseks postita oma sõna või fraas “Rimi Sõna” Facebooki ürituse alla: https://www.facebook.com/events/1795893710737865 või Rimi Eesti lehekülje sõnumitesse. Konkursi võitja saab auhinnaks telefoni iPhone 7, lisaks loositakse välja poe kinkekaarte. Sõnu saab saata 12. maini.

Oma sõna võib saata ka posti teel Rimi Eesti Food AS,  Põrguvälja tee 3, Pildiküla, Rae vald, 75301 Harjumaa või e-maili teel klienditugi.ee@rimibaltic.com.

Lisainformatsioon:
Triin Sokk, Terve Eesti Sihtasutuse koolitusjuht
E-mail triin@terve-eesti.ee, tel +372 51 646 66

Katrin Bats, Rimi vastutustundliku ettevõtluse spetsialist
E-mail katrin.bats@rimibaltic.com, tel +372 51 678 33


Minna Toots
Terve Eesti Sihtasutus

Kommunikatsioonijuht
+372 5341 7946