Uudised

Mitmekesisuse kokkuleppega liitus üheksa uut organisatsiooni

laine uudised-laine
12. detsember 2016
6. detsembril liitus mitmekesisuse kokkuleppega veel üheksa Eesti organisatsiooni. Varasemalt on mitmekesisuse kokkuleppega liitunud 70 ettevõtet, avaliku sektori organisatsiooni või kodanikuühendust.

Samal ajal toimunud seminaril võeti luubi alla mitmekesise töötajaskonna mõju ettevõtte äritulemustele. “Mitmed uuringud on näidanud, et kui mitmekesisust austav tööandja keskendub inimeste oskustele ja kvalifikatsioonile, suudab ta paremini ligi meelitada talente. Sellises keskkonnas on inimestel lihtsam tööalaselt edeneda ja suurem soov endast parim anda,” sõnas Eesti Inimõiguste Keskuse mitmekesisuse valdkonnajuht Kelly Grossthal.

Mitmekesisust ja kaasavust hindavad Ugala teater, Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoda, AS Hoolekandeteenused, Eesti Seksuaaltervise Liit, HML Project Management, Irish Estonian Business Network, Eesti Pagulasabi, Eesti Skautide Ühing ja Kohvik Sörk. Seega on kokkuleppega liitunuid juba 80ne ringis, sealhulgas Eesti tuntuimad ja tunnustatuimad tööandjad. Kogunenud mitmekesisuse huvilisi olid tulnud tervitama töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski, Taani suursaadik Søren Kelstrup ja Swedbank Eesti personalijuht Ülle Matt. Lisaks pidas Taani mitmekesisuse ekspert Lotte Holckkahetunnise ettekande oma uurimisvaldkonnast.

Mitmekesisuse kokkulepe on vabatahtlik kokkulepe, millega liitudes kinnitab ettevõte, vabaühendus või avaliku sektori organisatsioon, et austab inimeste mitmekesisust ning väärtustab võrdse kohtlemise põhimõtet nii oma töötajate, partnerite kui klientide seas. Kokkuleppega liitunud organisatsioonid moodustavad kogukonna, et ühiselt jagada kogemusi ja edendada võrdse kohtlemise teemat nii enda organisatsioonis kui ühiskonnas laiemalt. Lisaks iga-aastasele pidulikule kokkuleppega liitumise tseremooniale toimuvad praktilised töötoad, kus ettevõtted saavad kodumaiseid ja välismaiseid kogemusi jagada ning nendest õppida.

Loe rohkem siit.