Uudised

Mondo foto- ja artiklikonkurss “Väärikas elu kõigile”

laine uudised-laine
18. august 2015

MTÜ Mondo korraldab foto- ja artiklikonkurssi “Väärikas elu kõigile”. Konkursile ootame töid, mis käsitlevad arengukoostööd ning peaauhinnaks on õppereis omal valikul Ghanasse, Keeniasse või Ugandasse.

Töid ootame kuni 09. septembrini.

Täpsem info:

Aastatuhande arengueesmärgid on maailma muutnud – vaesust on vähendatud poole võrra, 90% vaesemate riikide lastel on ligipääs algharidusele ning tüdrukute ja poiste vahelised hariduserinevused on kahanenud. Suuri edasiminekuid on toimunud malaaria- ja tuberkuloosivastases võitluses ning kahekümne aasta jooksul on pea poole võrra suudetud vähendada väikelaste suremust. Lisaks sellele on meil õnnestunud poole võrra vähendada inimeste hulka, kellel puudub ligipääs heale joogiveele. Aga meil on veel palju jäänud teha.

Foto- ja artiklikonkurss “Väärikas elu kõigile” annab võistlejatele võimaluse avardada inimeste maailmapilti, rääkida arengukoostöö teemadest ning näidata neid edusamme, mida maailm on viimaste aastakümnete jooksul saavutanud.

Kuidas osaleda?

Konkursile on võimalik esitada fotosid ja artikleid, mis põhinevad külastusel mõnda arengukoostöö sihtriiki või kajastavad globaalseid väljakutseid muudes riikides. Teemad varieeruvad inimõiguste tagamisest kuni kliimamuutuse ja hariduseni.

Kes saavad osaleda?

Konkurss on avatud nii amatööridele kui profesionaalsetele fotograafidele, ajakirjanikele ja blogijatele. Konkursil osalemiseks peab autor olema vähemalt 18 aasta vanune ning elama Eestis.

Mis on konkursi peavõit?

Konkursi võitnud autorid (üks võitja artiklikategoorias ning üks võitja fotokategoorias) saavad preemiaks õppereisi Ghanasse, Keeniasse või Ugandasse omal valikul.

Vaata täpsemat infot ja osalemistingimusi lehelt http://mondo.org.ee/fotokonkurss/

Aliine Lotman

MTÜ Mondo

Telliskivi 60 A

10412 Tallinn

Estonia

+37258416717

www.mondo.org.ee

www.muudamaailma.ee

www.maailmakool.ee

2015. on arengukoostöö aasta

https://europa.eu/eyd2015/et