Uudised

Nädalavahetusel kogunevad Kultuurikatlasse taimetoiduhuvilised Eestist ja välismaalt

laine uudised-laine
2. november 2018
3. ja 4. novembril korraldavad MTÜ Loomus ja Eesti Vegan Selts Kultuurikatlas Baltimaade vanimat ja suurimat Taimetoidumessi, mis on sel aastal pühendatud mere ja mereloomade kaitsele. Messi peaesinejaks on kapten Alex Cornellisen, kes juhib kuulsat rahvusvahelist ookeanikaitse organisatsiooni Sea Shepherd, mille üks peamisi eesmärke on takistada vaalapüüdjaid. Taimetoidumess saab teoks ligi 70 vabatahtliku abiga.

Messi projektijuht Regly Johansoni kinnitusel on käesoleva aasta üritus eriline väga mitmes mõttes. “Oleme sel aastal esimest korda avatud ühe päeva asemel kaks ja hõivame kogu Kultuurikatla, lausa keldrikorruseni välja. Esimest korda oleme messile valinud ka teema, milleks seekord merekaitse,” selgitas Johanson ja lisas, et ühtlasi on korraldajad palunud eksponaatidel mitte kasutada ühekordseid plastnõusid. Taimetoidumess on selle tarbeks käed löönud loodussõbralike pakendite tootjaga Vegware.

Kahepäevasel messil osalevad ettevõted Eestist ja välismaalt, toimuvad loengud, filmiesitlus ja töötoad. Lisaks Sea Shepherdile astuvad teiste seas üles Rootsi veganfarmer Gustaf Söderfeldt, Soome farmiloomade varjupaiga asutaja Piia Anttonen ja tuntud zooloog Aleksei Turovski. Esimesel messipäeval esilinastub Eestis populaarne dokumentaalfilm “The End of Meat”, kohal on ka filmi režissöör Marc Pierschel.

“Messi eesmärk on juba päris algusest peale ehk aastast 2011 olnud eelkõige tekitada inimestes huvi taimse toidu ja vegan elustiili vastu, inspireerida katsetama ja proovima uusi maitseid. Kutsume külastajaid julgelt messile uudistama,” ütles Taimetoidumessi algataja ja kommunikatsioonijuht Annika Lepp.

Taimetoidumess 2018 on Tallinna Kultuurikatlas 3. ja 4. novembril kell 11.00-17.00. Kahepäevane pilet maksab 5, ühepäevane 3 eurot. Piletimüük toimub kohapeal. Mõlema päeva esimesed sada külastajad saavad põneva kingikoti.

Taimetoidumessi suursponsor on Sea Crunchy, toetajad Noesis Foods OÜ, Svenska Bioforce AB Eesti filiaal, Vigri kohvik, Biomarket, Original Sokos Hotel Viru, Herbi ja Kultuurikatel.

Taimetoidumessi ajakava:

3. NOVEMBER

BLACK BOX

11:30 KSA Life – tervis teadlikust toitumisest

12:00 Sügise uued vegankokaraamatud – Anniina Ljokkoi ja Liis Sillaste-Toots

12:30 Vetikas sinu toidulaual – Seaweed Market OÜ

13:15 Gustaf Söderfeldt: “VEGAN FARMING – a sustainable and ethical future for agriculture” (inglise keeles)

14:30 ALEKSEI TUROVSKI: Kalade fantastiline maailm 

15:45 Kuidas jõuda ja jääda veganlusse? Eesti Vegan Seltsi nõustamisteenused 

16:30 Soja- ja herneproteiin igapäevases toitumises – VegeSun

17:30 THE END OF MEAT (2017) Eesti esilinastus, kohal filmi autor Marc Pierschel (The End of Meat), filmil eestikeelsed subtiitrid

0 korrusel

12:00 Vestlusring: Küsi veganilt

14:00 Vestlusring: Küsi veganilt

16:00 Vestlusring: Küsi veganilt

4. NOVEMBER

BLACK BOX

11:30 Siim Maaten: monoloog lavastusest “Mitteinimene”

12:15 “Armas kala” – Loomuse uue kampaania videod

13:00 SEA SHEPHERD: Fight for justice for the marine animals – Kapten Alex Cornelissen – Sea Shepherd Global (inglise keeles)

14:15 Piia Anttonen: Rescuing farm animals – Tuulispää farm animal sanctuary, Eläinsuojelukeskus Tuulispää (inglise keeles)

15:30 Kuidas läheb veganitel Eesti lasteaedades? – Kadri Aavik 

0 korrusel

12:00 Vestlusring: Küsi veganilt

14:00 Vestlusring: Küsi veganilt

16:00 Vestlusring: Küsi veganilt

FOTOD

Taimetoidumess 2017: https://tinyurl.com/taimetoidumess2017

Taimetoidumessi üritus: https://www.facebook.com/events/2072119399467540/

Taimetoidumess Facebookis:https://www.facebook.com/veganfair

Taimetoidumess Instagramis: https://instagram.com/taimetoidumess/

Taimetoidumessi koduleht: www.taimetoidumess.ee