Uudised

Noored Kooli andis üle 18 värsket õpetajat

laine uudised-laine
16. august 2015

13. augustil andis Noored Kooli programm Tallinna Ülikooli Haridusinnovatsiooni keskuses koolijuhtidele üle ettevalmistuskoolituse lõpetanud noored õpetajad. 18 värskele õpetajale käis teiste hulgas tuult tiibadesse soovima haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi.

Noored Kooli programm toob koolidesse võimekaid ülikoolilõpetajaid ja noori spetsialiste teistelt eluvaldkondadelt kui pedagoogika. Peale tihedat valikusõela läbivad noored õpetajaks pürgijad ettevalmistuskoolituse ning alustavad vähemalt kaheaastast teekonda õpetajana töötades ning samal ajal ise õpetajaks ning juhiks õppides.

Sügisest õpetajaametisse asuv Grete-Stina Haaristo kommenteeris lõppenud ettevalmistusperioodi järgselt: „Tunnen, et olen arenenud hüppeliselt ja seda mitmes osas. Eelkõige just suhtlemises, avatuses, mugavustsoonist välja tulemises, aga ka loomingulisuses ja enda, oma aja ning teiste juhtimsies.“

Järgmised kaks nädalat on noortel õpetajatel veel aega oma suvel tehtud ettevalmistustöid täiendada ja valmistuda kohtumiseks õpilastega. Noored Kooli värsked osalejad alustavad tööd 16 koolis üle Eesti. Noored Kooli õpetajaid võtavad vastu nii eesti kui vene õppekeelega koolid üle Eesti.

„Kuigi Noored Kooli programm sai panga ja Heateo sihtasutuse poolt käivitatud juba üheksa aastat tagasi, siis hea meel on tõdeda, et see onnoorte hulgas jätkuvalt populaarne. Noored Kooli on andnud oma olulise panuse õpetajaameti positiivsete külgede teadvustamsiele ning selle karjäärivaliku noortele atraktiivsemaks muutmisele,“ rääkis Noored Kooli nõukogu esimees ja Swedbanki Balti panganduse juht Priit Perens. „Meil on suur rõõm uute noorte õpetajate üle, iseäranis tähelepanuväärne on, et sel sügisel alustavatest uutest õpetajatest peaaegu pooled on noormehed, keda Eesti koolides väga vaja on,“ lisas Perens.

Noored Kooli programmis on praeguseks osalenud üle 120 noore inimese. Programmi järgselt jätkab 50% osalejaid õpetajatööd ning 70% jätkavad haridusvaldkonnas töötamist. Noored Kooli programmi vilistlaste hulgas on mitmete koolide juhtkonna liikmeid (õppejuhid ja direktor), on Haridus- ja teadusministeeriumi ametnikke, on õppematerjalide loojaid ja koolitajaid.

Pressiteatele on lisatud illustratsioon koolidest üle Eesti, kus noored kooli kahe viimase aasta osalejad hetkel töötavad. Illustratsiooni autor on Marje Kask.

Lisainformatsioon
Helen Sabrak
Noored Kooli vilistlane ja kommunikatsioonijuht
Tel: 56625888
e-post: helen.sabrak@nooredkooli.ee