Uudised

Noored Kooli arenguprogrammi saab kandideerida 20. märtsini

laine uudised-laine
14. märts 2022

Noored Kooli kaheaastane arenguprogramm ootab kandideerima kõrgharidusega inimesi, kes soovivad seista iga õpilase eest ja panustada võrdsetesse võimalustesse haridusvaldkonnas. Programmi 16. lennuga saab liituda 20. märtsini.

Kandideerima oodatakse igas vanuses inimesi, kes soovivad pühenduda intensiivsele enesearengule ning töötada selle nimel, et Eesti lastel oleks elus rohkem valikuid. Programmi eesmärk on vähendada hariduslikku ebavõrdsust ning arendada noorte õpioskusi ja sotsiaalseid pädevusi. Kahe aasta jooksul läbivad Noored Kooli osalejad ainulaadse õpetamise ja juhtimise koolituse, mis aitab neil kujuneda muutuste eestvedajateks oma kogukonnas. Samal ajal töötatakse täiskoormusega üldhariduskoolis, õpetades peamiselt 1.–9. klassi õpilasi.

Sihtasutuse Noored Kooli värbamisjuht Gerda Urres julgustab inimesi erinevatest valdkondadest tõsiselt kaaluma kandideerimist. “Otsime värskeid ülikoolilõpetajaid kui ka karjäärimuutjaid. Varasemalt õpitud eriala või töövaldkond ei pea defineerima kogu ülejäänud karjääri. Ka näitlejad, insenerid ja riigiteadlased, kes soovivad panustada enda, õpilaste, hariduse ja kogu ühiskonna arengusse, on meile enam kui oodatud, ” ütles Gerda Urres.

Kandidaatidelt eeldatakse mistahes eriala kõrgharidust ning valmidust töötada programmis õppimise ajal kaks aastat ühes Eestimaa koolis õpetajana. Programmis osalemiseks tuleb põhjaliku valikuprotsessi käigus näidata oma motivatsiooni, suhtlemis-, koostöö- ja eneseanalüüsioskusi, algatusvõimet ning õppimisega seotud väärtushinnanguid.

Kandideerimiseks tuleb täita ankeet Noored Kooli kodulehel: www.nooredkooli.ee. Programmiga tasub lähemalt tutvuda infoüritusel: www.nooredkooli.ee/infotund. Noored Kooli 16. lennu viimane kandideerimistähtaeg on 20. märtsil.

Lisainfo: Noored Kooli värbamisjuht Gerda Urres, tel. 5624 8569, e-post: gerda@nooredkooli.ee

SA Noored Kooli on vabaühendus, mis loob arengukeskkonna haridusvaldkonna eestvedajate kujunemiseks, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse. Selleks valitakse programmi erinevatelt elualadelt võimekaid tulevasi eestvedajaid, kes soovivad anda oma panuse Eesti hariduses peituvate probleemide lahendamiseks. Programm pakub neile koostöös Tallinna Ülikooliga mitmekülgset õpetamis- ja juhtimiskoolitust ning tugisüsteemi. Pärast kaht aastat saavad programmis osalejad otsustada, kas soovivad jätkata tööd õpetajana või rakendada oma kogemusi ja oskusi mõnes teises rollis. Noored Kooli on 15 aasta jooksul toonud haridusse 290 inimest, kellest enamik töötab siiani haridusvaldkonnas.