Uudised

Noored Kooli asus jälle talente otsima

laine uudised-laine
28. september 2015

Haridusprogramm Noored Kooli alustab tänasest taas talentide otsimist õpetajaametisse.

Tänasest on avatud võimalus kandideerida  programmi Noored Kooli. Otsitakse kõrgharidusega aktiivseid inimesi, kes on valmis oma karjääris suure muutuse tegema ja alustama järgmisest sügisest vähemalt kaheks aastaks uut tähenduslikku elu õpetajana. Programmi sobivad vaid osalejad, kellel pole eelnevalt õpetajaharidust.

„Me ei otsi lihtsalt õpetajaid, me otsime maailmamuutjaid, kes on valmis minema kooli, jagama seal õpilastega oma teadmisi, oskusi, aga ka ellusuhtumist ja usku, et iga laps on võimekas,“ rääkis tulevastest programmi osalejatest Noored Kooli tegevjuht Kristi Klaasmägi. „Oleme 9 aasta jooksul toonud kooli ligi 130 säravate silmadega inimest, kellest rohkem kui pooled on jäänud õpetajaks ka programmi lõppedes ning paljud teised jätkavad karjääri haridussektoris,“ lisas Klaasmägi.

Noored Kooli võtab uude lendu vastu maksimaalselt 25 osalejat. Varasemad aastad on näidanud, et konkurss programmi pääsemiseks on üsnagi tihe, nimelt 6-8 inimest ühele kohale. Valituks osutumisel on kõige määravamad osaleja motivatsioon, tema haridus ja varasem ühiskondlik aktiivsus ning loomulikult esinemis- ja juhtimisoskused, mida testitakse mitmetes kandideerimisvoorudes.

„Noored Kooli programm on osutunud veel ägedamaks, kui ma oskasin oodata. Ka need esmapilgul hirmutavad tihe konkurss ja põhjalik valikuprotsess on ju tegelikult väga põnevad, kui sa tead, et tahad oma ellu tõelist tähendust ja teha midagi, kus sa arened ise ja muudad samal ajal teiste elusid,“ kommenteeris oma valikut programmiga liituda sellest sügisest Pärnus õpetajana tööd alustanud Talvi Kaja.

Noored Kooli nõukogu esimees ja Swedbanki Balti juht Priit Perens ei väsi imetlemast noori inimesi, kes Noored Kooli programmiga liituvad. „Siia tulevad inimesed, kes soovivad teadlikult anda oma panuse Eesti ühiskonna arengusse ja on selleks sisemiselt tugevalt motiveeritud. On äärmiselt tunnustamisväärne, mida visalt töötavad ja suurelt unistavad noored õpetajad suudavad oma klassiruumides ja koolides laiemalt korda saata,“ rääkis Perens. „On oodata, et ka täna alanud kandideerimine toob programmi uusi võimekaid tegijaid veelgi, sest kus juba on, sinna tuleb alati juurde.“

Noored Kooli infoüritustele saad end registreerida siin.

Noored Kooli programmi kogemust hinnatakse Eestis kõrgelt. Programmi partneriteks on Eesti suurettevõtted, kes usuvad, et programmis osaleja kogemus on võrdväärne juhtimiskogemusega ning programmi järgselt osatakse seda kogemust ka töömaastikul kõrgelt hinnata. Mitmed juhid on kirjeldanud programmi vajalikkust ja kogemust www.kaheaastaklubi.ee.

Programmi kandideerimine on avatud kuni 22.novembrini. Täpsem info kandideerimise eelduste ja etappide kohta leiate www.nooredkool.ee/kandideeri.

Lisainformatsioon:
Helen Sabrak
Noored Kooli kommunikatsioonijuht
Tel: 5662 5888
e-post: helen.sabrak@nooredkooli.ee