Uudised

Noored Kooli programmi kandideeris rekordarv huvilisi

laine uudised-laine
28. aprill 2017
Sel nädalal selgus Noored Kooli 11. lennu koosseis. Sooviavalduse programmi pääsemiseks täitis kokku rekordilised 232 inimest. Tänaseks on nende seast välja valitud 19 inimest, kes alustavad sügisest õpetajatena tööd koolidesse üle Eesti.

“Noored Kooli visiitkaart on meie praegused osalejad ja vilistlased,” rõõmustab Noored Kooli Värbamisjuht Maris Viires. “Näeme selgelt, et huvi Noored Kooli programmi vastu jätkuvalt kasvab ning meieni jõuab järjest enam võimekaid ja motiveeritud inimesi. Osalejaid valides peame eriti oluliseks just kandidaatide soovi anda endast parim Eesti hariduse edendamiseks ka pikaajalises perspektiivis, mitte ainult kahe programmiaasta jooksul. Rõõmustav on tõdeda, et järjest enam kasvab ka karjääripööret tegevate kogenenud osalejate arv,” lisas Maris Viires.

Kuni 8. maini on koolijuhtidel võimalus programmi kodulehe kaudu anda teada vabadest õpetajakohtadest oma koolides, mida nad sooviksid täita just Noored Kooli osalejatega. Selleks, et Noored Kooli osalejad saaksid maksimaalselt panustada muutuste loomisele juba kahe programmiaasta jooksul, saadame osalejaid koolidesse, kus uutest õpetajatest on kõige suurem puudus ning kus tegus õpetaja suudab kõige suurema muutuse luua. Hiljemalt jaanipäevaks on kõikidel osalejatel teada, millises koolis nad sügisest tööle asuvad.

Hetkel on käimas tulevaste õpetajate intensiivne ettevalmistus, mis kestab augusti keskpaigani. Selle aja jooksul omandavad värsked õpetajad praktiliste koolituste kaudu baasteadmised, oskused ja hoiakud oma tööks klassiruumis. Ettevalmistuse ühe osana õpetavad osalejad Ida-Virumaa õpilasi Kiviõli linnalaagris. Terve ettevalmistuse vältel on osalejatele toeks tuutorid, kes tagasisidestavad nende arengut. Augusti jooksul on osalejatel abis õppejõud ja kogenud õpetajad, kellega koos koostatakse esimesed tööplaanid õpetajana. Hetkel töötab 39 Noored Kooli osalejat koolides üle Eesti.

Noored Kooli on vabaühendus, mille eesmärgiks on luua kasvukeskkond haridusvaldkonna eestvedajate kujunemiseks. Programm toob vähemalt kaheks aastaks koolidesse õpetajana tööle inimesed erinevatelt elualadelt, kes töötavad selle nimel, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse. Noored Kooli 105. vilistlasest 80% töötab edasi haridusvaldkonna eri tasanditel. Need on inimesed, kes on jõudnud haridust parendama läbi Noored Kooli. Oma panuse saad anda toetades Noored Kooli läbi Ma armastan aidata annetuskeskkonna.

Lisainformatsioon,

Mattias Malk

Noored Kooli kommunikatsiooni ja partnerlussuhete juht

Tel: 5097775

mattias.malk@nooredkooli.ee

Mattias Malk

SA Noored Kooli Kommunikatsiooni ja Partnerlussuhete juht
+372 509 777 5
Et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse