Uudised

Noored valimisvalvurid, registreeruge!

laine uudised-laine
19. aprill 2017
Alanud on registreerimine üle-eestilisse projekti “Noored valimisvalvurid”, mis aitab noortel piiluda sügiseste valimiste kulisside taha.

Tänavused valimised toimuvad esmakordselt langetatud valimiseaga, mis annab 16- ja 17-aastastele noortele ainulaadse võimaluse lüüa kaasa andes oma hääl. Noorte valimisvalvurite projekt usub noorte võimesse lisaks võimalusele valida, võtta ka vastutus läbipaistva valimisprotsessi kujundamisel.

Projekti “Noored valimisvalvurid” raames on 2017. aasta kohalike omavalitsuste valimistel 16-19-aastastel noortel saada osa üheks järgnevatest rollidest:
1) KOV valimiskomisjoni liige;
2) valimiste vaatlejaks valimispäeval;
3) valimiste valvuriks, hoides silma peal, et poliitikud hoiavad kinni nii valimisseadusest kui ka heast valimistavast.

Eesti Noorteühenduste Liidu algatusel sündinud projekt kaasab ligi 200 noort üle Eesti, koolitades neist suvise perioodi vältel oma ala asjatundjad ning olles abiks Eesti demokraatliku riigijuhtimise läbiviimisel.

Projekt on sündinud koostöös Eesti Vabariigi Õiguskantsleri Kantseleiga, Eesti Õpilasesinduste Liiduga, Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liiduga ning projekti koordineerib Eesti Noorteühenduste Liit.

Registreerimine kestab 8. maini
Lisainfo ja registreerumine: http://valimisvalvurid.enl.ee

Eesti Õpilasesinduste Liit

Pärnu maantee 102-21
11312 Tallinn

+372 5818 8590
opilasliit@opilasliit.ee

opilasliit.ee
facebook.com/opilasliit
instagram.com/opilasliit