Uudised

Noorpoliitikud arutlevad noorte rolli üle ühiskonnaelu kujundajatena

laine uudised-laine
17. oktoober 2016
26. oktoobril kl 14 toimub Rahvusraamatukogus (Tõnismägi 2, Tallinn) arutelu teemal “Noorte roll ühiskonnaelu kujundajatena”.

Eesti Noorteühenduste Liidu ja erakondade noortekogude esindajad kogunevad Rahvusraamatukogusse arutlema, milline on noorte roll ühiskonnaelu kujundajatena ja milliseid võimalusi selleks leidub. “Soovime, et see arutelu ei kujuneks poliitiliseks võitluseks, vaid keskenduks pigem sellele, miks on oluline noorte seas ühiskondlikku aktiivsust populariseerida. See on hea võimalus täpsemalt teada saada erakondade vaateid ja seda, kuidas on noorel inimesel võimalik poliitikas kaasa lüüa, liikuda Eesti parema tuleviku poole ja enda hääl poliitikamaastikul kuuldavaks teha,” seisab kutses.

Arutelu toimub kogenud kommunikatsioonieksperdi Agu Uudelepa kindlakäelisel juhtimisel. Arutelus osalevad Vabad Noored, Sinine Äratus, IRL Noored, Kesknoored, Noorsotsid, Reforminoored ja Eesti Noorteühenduste Liidu esindaja.

Arutelu koosneb kolmest osast:

  • Üldine: iga esineja räägib oma loo, kuidas tema organisatsiooni sattus ja mis teda motiveerib aktiivne olema.
  • Panustamine ja koostöö: miks on üldse tähtis olla aktiivne noor ja milliseid võimalusi enesearenguks organisatsioonid annavad. Kas ja kuidas organisatsioonid omavahel koostöö teevad?
  • Tulevik: järgmised 25 aastat, millist ühiskonda noored soovivad tulevikus näha ja kuidas selleni noorte abil jõuda.

Üritus toimub Rahvusraamatukogu kultuurinädala (24.-28. oktoobrini) raames, mil arutletakse kirjanduse, kunsti, muusika, poliitika jt teemadel, et tuua esile muutused ühiskonnas, kultuuris ja identideedis 25 aasta jooksul.
Viie päeva jooksul jagavad kogemusi, avavad 90ndaid ja praegust aega ning kutsuvad kaasa mõtlema paljud säravad esinejad, nende seas Hannaliisa Uusma, Mihkel Raud, Mari-Liis Lill, Kertu Moppel,  Mihhail Lotman, Jarek Kasar, Tiina Lokk,  Tiit Made.
Lisaks aruteludele ja loengutele on kavas Rahvusraamatukogu tutvustavad ekskursioonid ja praktilised töötoad, kus saab proovida oma idee töökindlust ettevõtluses (26. oktoobril) või nt valmistada animeeritud jõulukaardi (25. oktoobril). 

Allpool Rahvusraamatukogu kultuurinädala kava päevade kaupa

Esmaspäev, 24. oktoober http://www.nlib.ee/esmaspaev-24oktoober/
Teisipäev, 25. oktoober http://www.nlib.ee/teisipaev-25-oktoober/
Kolmapäev, 26. oktoober http://www.nlib.ee/kolmspaev-26-oktoober/
Neljapäev, 27. oktoober http://www.nlib.ee/neljapaev-27-oktoober/
Reede, 28. oktoober http://www.nlib.ee/reede-28-oktoober/

Ekskursioonidele ja töötubadesse on vajalik registreerimine, registreerimisinfo leiate kavast.