Uudised

Noorte arengukonverents 2015 innustab noori ohjad enda kätte haarama

laine uudised-laine
19. oktoober 2015

Reedel, 30. oktoobril toimub Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) eestvedamisel Noorte arengukonverents 2015 „Maailm on meie teha“. Inspireerivale ja praktilisi suuniseid jagavale üritusele oodatakse 15-26 aastaseid noori, kes sooviksid olla veelgi aktiivsemad ning ettevõtlikumad ja kes otsivad võimalusi, kuidas oma ideid ellu viia.

Konverentsi esineja ja õpitoa moderaatori, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse tegevjuhi Heidi Paaborti selgitusel on noortel palju häid ideid, kuid sageli jäävad need realiseerumata, kuna noortel napib infot, kuidas ja mida peaks edasi tegema. „Nagu ka konverentsi pealkiri viitab, on kõigil inimestel võimalus muuta oma elu ja aidata kaasa ümbruskonna muutmisele. Tähtis on vaid jõuda oma mõtetest tegudeni. Konverentsi inspiratsioonigruppides püüamegi panna noori oma ideede elluviimise nimel tegutsema. Jagame vajadusel neile suuniseid ja nõu ning loodetavasti päeva lõpuks saame planeeritud ka tegevuskava esimesed sammud. Konverentsi korraldajad hoolitsevad lisaks ka selle eest, et kõik osalejaid oma leitud ideid ja antud lubadusi ei unustaks,“ selgitas Paabort.

„Ootame konverentsile kuni 120 noort üle Eesti, kellest ligi 40-l on võimalus oma innustavaid tegusid ka teistega jagada. Konverents on jaotatud kaheks osaks – päeva esimeses pooles saab kuulata inspireerivaid lugusid noorte huvitavatest ettevõtmistest. Samuti jagavad noorteorganisatsioonide esindajad infot ja praktilist nõu, kuidas oma mõtteid teoks teha ning algatusi arendada,“ tutvustas päevakava MISA arenduskeskuse valdkonnajuht Toivo Sikk. „Peale lõunat kogunetakse aga nelja inspiratsioonigruppi, kus moderaatori juhtimisel saavad lood reaalsuseks – igal osalejal on võimalus uurida teistelt tegijatelt, kuidas nende head mõtted on teoks saanud, jagada oma ideid, kogemusi ja leida mõttekaaslasi uuteks algatusteks,“ selgitas Sikk.

Noorte arengukonverents 2015 „Maailm on meie teha“ toimub 30. oktoobril, kell 10.00 – 17.00 Tallinna Ülikooli Konverentsikeskuse Mare majas aadressil Uus-Sadama 5. Konverentsile saab registreerida läbi online registreerimislingi: http://goo.gl/forms/4C2gHDQQ50, kuni kohtade täitumiseni või kuni 25. oktoobrini. Ida-Virumaalt, Tartust ja Pärnust on organiseeritud osalejatele ka bussitransport Tallinna ja tagasi. Mujalt Eesti  piirkondadest tulijatele hüvitatakse soovi korral bussipiletite kulu. Kõigi registreerunutega võetakse personaalselt ühendust transpordi korraldamisega seoses ning edastatakse ka konverentsi täpne ajakava.

Konverentsi elluviimist rahastab Haridus- ja Teadusministeerium riigieelarvest.

Lisainfo:
Toivo Sikk
MISA arenduskeskuse valdkonnajuht
Tel: 659 9850
E-post: toivo.sikk@meis.ee