Uudised

Noortekonverents “Osalusvabrik” kutsub noorte osalemise üle arutlema

laine uudised-laine
4. august 2015

Sel sügisel, täpsemalt 11.-12. septembril, toimub Tartus, Dorpat konverentsikeskuses noortekonverents “Osalusvabrik”, et tutvustada häid kaasamispraktikaid nii Eestist kui ka mujalt Euroopast ning ühiselt arutleda, kuidas uusi noorte osalusvorme Eestis rakendada.

“Osalusvabrikule” oodatakse väga erineva taustaga noortevaldkonnas tegutsevaid inimesi, alates huvikeskuste noosootöötajatest ja ministeeriumi ametnikest kuni osaluskogude ning noorteühenduste noorteni.

Konverentsil on kolm teemablokki:

Meedia

Kuidas suurendada noorte osalust traditsioonilise- ning digitaalmeedia kasutamise võimaluste abil? Häid praktikaid tulevad tutvustama Backpack Journalism projekti eestvedajad Hispaaniast ja Tšehhist.

Infotehnoloogia

Kuidas läbi mitteformaalse IT-hariduse noori inimesi olulistel teemadel kaasa mõtlema kutsuda ning nendel teemadel ka uut sisendit looma suunata? Kuidas luua noortele tehnoloogiaõppe alaseid kohtumispaiku, kus omandada oskusi ja teadmisi IT-valdkonnas? Põnevaid praktikaid tulevad tutvustama esindajad Iirimaalt.

Otsene poliitikakujundamine

Kuidas saavad noored erinevate projektidega panustada oma kogukonda? Kuidas saada kvaliteetset noortepoliitika sisendit Think Tank meetodi abil? Esitamisele tuleb Foroige projekti Youth Citizenship Programme.

Täpne ajakava paljastub augustis.

Osalemine konverentsil, transport konverentsile Tallinnast ja Rakverest ning sinna tagasi ning ka majutus ja toitlustus Dorpati hotellis on kõigile osalejatele TASUTA.

Registreeri end konverentsile SIIN.

Fabebooki leht SIIN.

Noorte osaluse projekti rahastab Eesti Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo:
Karl Jõgi
Eesti Noorteühenduste Liit
Noorte osaluse projektijuht
+372 5647 2684
karljogi@enl.ee