artikkel

NULA inkubaator ootab uusi ideid

laine
6. märts 2023
Foto:

Eesti ainus ühiskondlikele algatustele mõeldud inkubaator NULA alustab juba kaheksandat hooaega ja ootab alates 28. veebruarist kuni 31. märtsini ideid Eesti elu parandamiseks. Kolmel parimal algatusel, mis läbivad pooleaastase inkubaatori, on võimalik saada idee elluviimiseks kuni 25 000 euro suurune stardikapital Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt.

“Algab Nupukate Lahenduste inkubaatori 8. hooaeg. Varasemad aastad on näidanud, et Eestis on väga palju inimesi, kes soovivad lahendada probleeme, mida nad on ühiskonnas märganud. Kui soovid pakkuda lahendust mõnele probleemile, siis NULA inkubaator on just selleks loodud, sest on Eestis ainuke inkubaator, mis on suunatud ühiskondlike algatuste arendamisele,” kommenteeris SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali juht Anneli Roosalu.

NULA inkubaatori projektijuhi Agnes Kanguri sõnul on NULA programm üles ehitatud nii, et see sobiks ka neile, kes pole varasemalt ei kodanikualgatuse ega ettevõtlusega kokku puutunud. „Kõige olulisem on uudne idee ja läbimõeldud lahendus. Oskused, kuidas algsest ideest toimiv lahendus kasvatada, tulevad programmis pühendunult osaledes. Aastatega on esitatud ligi 600 ideed, nüüd ootame Sinu maailma muutvat ideed!“ lisas Kangur.

Poole aasta pikkuse koolitus- ja arendusprogrammi käigus aitab NULA kasvatada algsetest ideedest toimivad lahendused. Inkubaatori fookus on idee testimisel ja arendamisel, lisaks õpitakse teenusedisaini, mõju mõõtmist, kommunikatsiooni ja rahastuse kaasamist. See kõik toimub oma ala tippspetsialistidest koolitajate ja mentorite käe all, eelmisel aastal olid mentorid sellistest tunnustatud ettevõtetest nagu Veriff, Pipedrive, Wise, Klaus ja Playtech.

NULA inkubaator on ellu kutsutud, et aidata nutikalt lahendada ühiskondlikke probleeme ehk anda vastused ja lahendused küsimusele „Mis on pildil valesti?“. Sel aastal oleme tõstatanud neli ühiskondlikku teemat: noorte vaimne tervis, veipimine, autostumine ning riiete ületarbimine, mis aga ei tähenda, et muud ühiskondlikud probleemid olulised ei oleks. Ootame ideid igast valdkonnast. Leiame, et NULA inkubaatoril on oluline roll tulevaste sotsiaalsete ettevõtjate koolitamisel, et neil oleks olemas oskused ja teadmised, kuidas olulisi teemasid mõjusalt lahendada.

Kandideerimiseks tuleb lühidalt iseloomustada probleemi, mida lahendada soovitakse, ning kirjeldada oma ideed. Kasulik on leida endale ka mõni mõttekaaslane, sest idee arendamine meeskonnaga on kiirem ja tõhusam. Oma ettevõtet või organisatsiooni ei pea kandideerimise ajaks veel loodud olema. Ankeedi leiab NULA kodulehelt.

Osale ka NULA inspiratsiooniüritusel 15. märtsil Tallinnas!