artikkel

Õpilased: me peaksime koolis rohkem usunditest rääkima

laine
22. märts 2017
Foto:
Superheroes liidriprogrammis osalevad Tallinna koolitüdrukud seisavad selle eest, et koolides räägitaks enam erinevatest religioonidest. Selleks, et õpetajad ja õpilased saaksid usundite teemal arutelusid korraldada, loovad nad ise õppefilmi.

20-minutilise filmiga soovivad tüdrukud anda ülevaate maailma viie suurema usundi kohta. Filmis räägivad oma elukogemustest näiteks Kristi Ockba ja Nathan Metsala. „Me eesmärk on läbi Eestis elavate erinevate religioonide esindajate isiklike lugude avada budismi, hinduismi, islami, kristluse ja judaismi vaateid,“ selgitab üks algatuse osalejatest Lisl Mikko Tallinna Reaalkoolist.

„Lühifilmi eesmärk on tõsta õpilaste teadlikust religiooni teemadel. Samuti panna mõtlema enda suhtumise üle, kuna tänasel päeval on palju pimedat viha erinevate uskuda vastu, mis on tingitud teadmatusest,“ lisab algatuse liige Triin Vaino, Gustav Adolfi gümnaasiumist.

6-liikmelise tüdrukute tiim planeerib ise oma vabast ajast filmivõtted ja montaaži, samuti on kavas käia Tallinna koolides filmi tutvustamas ning saata see kõigile Eesti koolidele õppematerjaliks.

Noorte idee sündis Superhero Estonia programmis, mille eesmärk on julgustada noori ühiskondlikel teemadel sõna võtma ja omaalgatuslikke projekte tegema. Programmi kohta saab lisa lugeda siit.

Lühifilm valmib noortel aprilli lõpuks.

Õppefilmi treiler on nähtav siin.

Meeskonda kuuluvad:
Lisl H. Mikko, Tallinn Reaalkool, 8 kl
Emili Järv, Saku gümnaasium, 11 kl
Triin Vaino, Gustav Adolfi gümnaasium, 9 kl
Maria Krjuštkova,  21. kool, 7 kl
Alexandra Mägi, 21. kool, 8 kl
Polina Popova, Tõnismäe Reaalkool, 8 kl

Kontakt:

Lisl H. Mikko, 5553 0882