Uudised

Osale Aasta Keskkonnateo ja Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte konkursil

laine uudised-laine
21. november 2016

Kuni 30. novembri südaööni ootab Keskkonnaministeerium kandidaate Aasta Keskkonnateo ja Aasta Keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursile.

1. novembril kuulutas Keskkonnaministeerium välja konkursi Aasta Keskkonnategu ja Aasta Keskkonnasõbralik Ettevõte. Konkursi eesmärk on tunnustada neid, kes on oma tegude ja ettevõtmistega viimase 12 kuu jooksul kõige enam panustanud keskkonna heaks. 

Osalema on oodatud eraisikud, asutused, ettevõtted ja organisatsioonid, kes on aidanud oma tegudega kaasa elukeskkonna paremaks muutmisele, leidnud uudse lahenduse mõnele keskkonda koormavale probleemile ning osanud siduda majanduse kasvatamise ja keskkonnahoiu.

Keskkonnateo kategooriasse saavad kandidaate esitada kõik – teo autor, koostööpartnerid või lihtsalt tähelepanelikud Eesti inimesed, kellele on oluline keskkonnategu silma jäänud. Preemiafond on 5000 eurot.

Keskkonnasõbralike ettevõtete kategoorias selgitatakse võitjad välja kolmes alamkategoorias: keskkonnajuhtimine, keskkonnasõbraliku toote ja/või teenuse pakkumine ning keskkonnasõbraliku tehnoloogilise protsessi juurutamine. Üldvõitjale antakse Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel rahaline preemia 35 000 eurot, mille saab võitja suunata oma ettevõtte keskkonnasõbralikkuse suurendamisse. 

Kõik võitjad saavad tunnustuse ning õiguse kasutada keskkonnamärgist oma infomaterjalidel ja enda teenuste või toodete reklaamimisel.

Konkursile on loodud spetsiaalne veebileht www.keskkonnatunnustused.ee, kus saab täita osalemisankeedi. Veebilehelt leiab infot konkursi tingimuste kohta ning rohkelt teavet ka varasemate aastate parimatest.