Uudised

Oskus rakendada igapäevatöös digioskusi annab vabaühendustele hoogu

laine uudised-laine
19. juuni 2017
Alates sügisest hakkab EMSL korraldama töötubasid, et vabaühendused IT ehk digioskustes pädevamaks saaksid ning liikmetele lisanduks kindlust ja tahtmist neid oskusi oma igapäevategemistes rakendada. Augustist veebruarini on plaanis korraldada kümme veebiseminari. Osalema on oodatud vabaühenduste liikmed üle Eesti.

Selle aasta alguses uuris EMSL oma liikmetelt, millistest digioskustest oleks vabaühendustel kõige enam abi, et oma organisatsioonis tööd paremini korraldada, säästa seeläbi ressursse ning suurendada oma mõju. Ühendused tõid välja järgmised punktid: rahastajate kaasamine, veebilehed ja nende arendus, uudiskirjad, meeskonnatöö korraldamine, projektijuhtimine, failihaldus, e-turundus, ürituste- ja ajaplaneerimine. Eriti tunti huvi just kodulehega seotud arenduste teemal.

Tagasiside analüüsimise järel sündis otsus korraldada praktiliste töötubade sari eesmärgiga tutvustada huvilistele erinevaid arvutiprogramme, platvorme ja rakendusi, et parandada vabaühendustes digipädevusi ning anda kaasa esmased näpunäited, et osalejatel püsiks julgus ja tahtmine õpitut igapäevatöös rakendada.

Selleks, et osaleda saaksid vabaühenduste liikmed kõikjal üle Eesti, kantakse kõiki seminare üle interaktiivselt veebiseminarina. Oluline ei ole ka IT alane taust. Nii on võimalik osaleda koolitusel reaalajas ja sõltumata kodupiirkonnast kõigil vabaühendustes töötavatel inimestel, kel olemas elementaarsed arvuti kasutamise oskused.

Töötoad lindistatakse ning neist tekib digitaalne õppematerjal, mida ühendused saavad õppematerjalina kasutada ka edaspidi.

Info ajakava ja registreerimise teemal lisandub aadressile heakodanik.ee/digivoimekus juulis. Küsimused ja ettepanekud on seni oodatud aadressil liia@heakodanik.ee.

Projekti rahastab siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK). Osalemine on huvilistele tasuta!

Lisateave:

Liia Ringo (Projektijuht, digivõimekuse parandamine vabaühendustes)

Tel 56 659 699

liia@heakodanik.ee
www.heakodanik.ee/digivoimekus