Uudised

Praxis eksportis meieraha lahenduse Armeeniasse

laine uudised-laine
30. september 2015

Eestis populaarsust kogunud riigieelarve visuaalne e-lahendus www.meieraha.eu laienes mõttekoja Praxis eestvedamisel rahvusvahelisele areenile, kui selle eeskujul avati Gyumri linnas Armeenias interaktiivne eelarverakendus.

Aadressil www.gyumribudget.am saavad kodanikud detailselt tutvuda linna tulude ja kuluartiklitega, nii plaanitud eelarve, selle muudatuste kui ka tegeliku täitmisega.

„Enne visuaali loomist ei olnud sealne linnavõim eelarve kohta kuigi palju infot avalikustanud,“ sõnab rakenduse üks autoreid Hille Hinsberg Praxisest ja lisab, et nüüd on võimalik samas veebisaidis avada lingid linnavolikogu otsustele, mis eelarve muutusi käsitlevad.

Hinsberg tunnustab kohalikke eestvedajaid, kes jonnaka järjekindlusega linnavõimuga dialoogi pidasid, et muuta eelarve info kõigile kättesaadavaks. Olukorras, kus vabakonna aktivistid  oma sõnumite väljendamise tõttu aeg-ajalt ka vangis istuvad, on  tulemuslik koostöö valitsejatega väga suure väärtusega.

Äsja toimunud avaüritusel andsid linnametnikud lubaduse ka edaspidi andmeid avalikkusega jagada ning kodanikke kaasata eelarve planeerimisel.

Lisaks ülevaatlikule infole on rakenduses loodud võimalus esitada kuluartiklite kohta küsimusi ja algatada  arutelusid.  Küsimustele vastavad ja eelarves kajastatud poliitikaotsuseid kommenteerivad kohaliku mõttekoja Compass  eksperdid. Compass on vabaühendus, mis tegeleb majandusanalüüsi ja avatud ühiskonna teemadega.

Gyumri eelarve-rakenduse ehitasid koos Compassi tiimiga Hille Hinsberg Praxisest, programmeerija Konstantin Tretjakov ja veebidisainer Tanel Kärp. Rakenduse loomist toetas Armeenia Avatud Ühiskonna Fond.

Gyumri, endine Leninakan on Armeenia suuruselt teine linn.

Lisainfo:
Hille Hinsberg
Praxise ekspert
hille.hinsberg@praxis.ee

Eneli Mikko
Praxise kommunikatsioonijuht
eneli.mikko@praxis.ee
+372 5196 1097