Uudised

Praxise uus juht on Kersti Kaljulaid

laine uudised-laine
1. november 2015

Praxise uueks juhiks valiti Euroopa Kontrollikoja liige Kersti Kaljulaid. Senine Praxise juht Annika Uudelepp lahkub juhatusest seoses lapsehoolduspuhkusele siirdumisega.

Kersti Kaljulaid on olnud enam kui kümme aastat Euroopa Kontrollikoja liige ja tema mandaat Kontrollikojas lõpeb mais 2016. Tema ametisse asumine Praxise juhatuse esimehena on plaanitud mandaadi lõppemise järel pärast Kontrollikojalt vastavasisulise kooskõlastuse saamist. Senini täidavad juhatuse ülesandeid juhatuse liikmed Katrin Pihor ja Laura Kirss.

„Praxist võib võrrelda WHO või Maailmapangaga oma sõltumatuselt, kuid ta on Eesti asjus pädevam,“ märgib Kaljulaid ja lisab, et mõttekoja edasine areng peab põhinema organisatsiooni juba loodud tugevustel. „Praxise roll on olla teaduslikel uuringutel põhinevate teadmiste levitamise turuliider, loomulik ühenduslüli Eesti teadlaste ning era- , avaliku ja vabasektori vahel,“ tõdeb Kaljulaid.

Seitse aastat Praxise juhatuse liikme ja sealhulgas üle viie aasta juhatuse esimehe ülesandeid täitnud Annika Uudelepa sõnul on Praxis arenenud mõjukaks sõltumatuks mõttekojaks, mille sõnal on Eestis kaalu. „Pean väga tähtsaks, et oleme koos meeskonnaga suutnud üles ehitada unikaalse mõttekoja, mis töötab praktiliselt kõigi sotsiaal-majandusliku arengu võtmeküsimustega ning toimib isemajandamise põhimõttel,“ selgitab Uudelepp, kes plaanib jätkata Praxises tööd eksperdina.

Tema sõnul on Praxis üha rohkem „mõtte-ja-tegude-keskus“, mis lisaks teadmiste loomisele osaleb aktiivselt ühiskondlikes muutustes. Selle näideteks võib tuua ravi- ja pensionikindlustuse kestlikkuse, palgalõhe, koolivõrgu probleemide tõstatamise, Rahvakogu protsessi ja Riigikogu valimiste-eelse arutelu sisustamise.

2010-2014 vastutas Kersti Kaljulaid Euroopa Kontrollikoja aastaaruande metoodika ja koostamise eest. Viimasel aastal on ta juhtinud põllumajandusauditi koostamist ja koja struktuurireformi. Varem on Kersti Kaljulaid olnud Eesti Geenivaramu Nõukogu liige ja Tartu Ülikooli Kuratooriumi liige. Alates 2012. aastast on ta olnud Tartu Ülikooli Nõukogu esimees ja alates 2007. aastast toimetanud Kuku raadio iganädalasi Eurominuteid. Kersti Kaljulaid on lõpetanud Tartu Ülikooli geneetika eriala ja tal on majandusmagistri kraad samast ülikoolist.

Uue juhatuse esimehe valimiseks korraldati avalik konkurss, konkursi tulemused kinnitas ühehäälselt Praxise nõukogu, kuhu kuuluvad Triinu Tombak, Sten Tamkivi, Daniel Vaarik, Ene-Margit Tiit, Karsten Staehr ja Kadi Lambot.

Sihtasutus Poliitikauuringute Keskus Praxis on kodanikualgatuslik, sõltumatu ja avalikes huvides tegutsev mõttekoda. Praxis loodi 2000. aastal ning on nüüdseks arenenud Kesk- ja Ida-Euroopa üheks suurimaks sotsiaal-majanduslike teemade mõttekojaks.