artikkel

President kutsub vabariigi aastapäeva eel tänama kohaliku elu edendajaid

laine
19. veebruar 2019
Foto:

Pidulik EV100 saab läbi, ent palju enam ootab ees. Vabariigi aastapäeva eel, 23. veebruaril kutsub Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid tänama ja tunnustama neid, kes aidanud Eesti elu edendada. Järgneb presidendi pöördumine.

Head Eesti inimesed!

Iseseisvuspäev kutsub mõtlema kaaslastele, kes muudavad päev-päevalt elu meie ümber paremaks – vabaühenduste eestvedajad, kogukondade liidrid, ühistegevuste korraldajad ja nõrgemate aitajad. On ju Eesti just nii vaba ja tugev, kui me ise ta oma tegemistega kujundame.

Astuda ette ja võtta vastutus, et vajalik tehtud saaks, nõuab alati üksjagu julgust. On olnud aegu, kus selle julguse eest tuli maksta oma vabaduse või eluga. Seda enam oleme tänulikud, et saame oma tänaseid tegemisi jätkata pinnalt, mida eelkäijad on meile ette valmistanud.

Kutsun teid 23. veebruaril kell 11 Maarjamäele kommunismiohvrite memoriaalile, et teha tänukummardus julgetele ja hakkajatele, kes on kandnud ja kannavad Eestit südames. Süütame küünla nende mälestuseks, keda enam pole, ning tunneme rõõmu neist, kes tegutsevad meie kogukondades täna.

Alates kella 10.30 saavad soovijad osaleda Eesti Mälu Instituudi grupiekskursioonidel, kus tutvustatakse mullu avatud memoriaali loomislugu ja sellega jätkuvaid töid. Omniva avab kohapeal postkontori, kust saab lähedastele – olgu siis Eestis või välismaal – saata selleks päevaks loodud tasuta postkaardi tervitus- ja tänusõnadega.

Kes ei jõua Maarjamäele, saavad meiega ühineda ka oma kodukohas – võtke selleks lihtsalt ühendust oma kandi tublide ja hakkajate inimestega, öelge neile südamest aitäh ja tundke huvi, kuidas saate kasulik olla.

Hoiame üksteist ja hoiame Eestit!

Kersti Kaljulaid
Vabariigi President