Uudised

Projekti kirjutamise ja juhtimise koolitus Tartus

laine uudised-laine
13. august 2015

Tartu Ärinõuandla kutsub vabakondlasi projekti kirjutamise ja juhtimise koolitusele.

Aeg: 17. ja 24. september 2015 kell 10.00 – 17.15 (kokku 16 ak tundi)

Asukoht: hotell Tartu konverentsisaal, Soola 3, Tartu

Koolituse eesmärgiks on anda vabaühendustes tegutsejatele teadmisi ja oskusi, kuidas projekti planeerida, eesmärke püstitada, tegevuskava ja eelarvet koostada, kuidas projekti ellu viia. Koolituse käigus käsitletakse järgnevaid teemasid: projektitöö ühingus – miks ja kuivõrd see on oluline; projektitöö muutused – olulised on tulemus ja mõju!; projekti sisu (vajadus – eesmärk – sihtgrupid- tegevused – tulemused – ressursid) – kuidas sõnastada ja kirja panna; tegevuste ja ressursside planeerimine; metoodikad tegevuste elluviimisel; projekti juhtimine ja meeskonnatöö korraldamine; projekti aruandlus – kas tüütu bürokraatia või võimalus ühingule; põhilised vead projektides.

Koolituse viib läbi Eha Paas (Eesti Külaliikumine Kodukant). Eha Paas on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja suhtekorralduse eriala.  Lisaks on ta õppinud noorsootööd ja läbinud erinevaid kursusi kogukonna nõustaja, projektikirjutamise, vabatahtlike juhtimise, strateegia koostamise ja organisatsiooni juhtimise teemadel. Eha on mitmeid aastaid olnud KÜSK hindamisekspert ning lisaks ka hinnanud Pärnumaa kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) projekte. Koolitajana põimib Eha  teoreetilisi teadmisi oma 25 aasta pikkuse igapäevapraktikaga ning kutsub õppijaid mõtlema, arutlema ja jagama oma teadmisi. Koolitajana tegutseb Eha 2007. aastast, atesteeritud kogukonna arengu konsulendina 2010. aastast.

Koolitusele on oodatud osalema mittetulundusühingute juhatuste liikmed, projektijuhid ja tegevjuhid, kellel on vähemalt 1-aastane MTÜ-s tegutsemise kogemus.

Selleks, et koolitus vastaks võimalikult palju osalejate ootustele ja lähtuks osalejate senisest projektikirjutamise ja ellu viimise kogemusest, palume osaleda soovijatel täita registreerimisvorm.

KOOLITUSELE REGISTREERUMINE

Osalejate valik toimub ankeedis oleva info põhjal, koolitusele pääsemisest/mittepääsemisest teatame kõigile soovijatele hiljemalt 8. septembril.

Osalemissoovist on võimalik teada anda kuni 3. septembri lõunani (kell 12.00).

Koolituse osalustasu on 15 EUR (sisaldab koolitusmaterjale ja neli kohvipausi, lõunasöök ei ole hinnas). Tasumine arve alusel enne koolitust.

Koolitus toimub Maakondliku arendustegevuse programmi projekti toel ja seda rahastatakse Siseministeeriumi vahenditest.

Lisainfo:
Kadri Pau
SA Tartu Ärinõuandla
MTÜ konsultant
tel. 7428 491
e-post: kadri@tartu.bas.ee
www.tartu.ee/arinouandla