Uudised

Proovi sel aastal teistmoodi – veeda jaanid lihavabalt

laine uudised-laine
21. juuni 2021

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus kutsub kampaaniaga “Lihavabad jaanid” inimesi üles tegema loomasõbralikke valikuid ning katma jaanilauda taimsete roogadega. Kampaaniale on õla alla pannud rohkem kui 25 organisatsiooni ja ettevõtet.

Facebooki ürituse “Lihavabad jaanid 2021” all jagavad osalejad põnevaid retsepte ja kasulikke nippe, kuidas veeta pühi looma- ja keskkonnasõbralikult ning valmistada toite, mis täidavad kõhtu ja hellitavad maitsemeeli. Samuti toimuvad Facebooki ürituse all osalejate vahel auhinnamängud.

“Jaanipäev on saanud juurde lihapüha maine, kuid see ei peaks nii olema. Aina enam inimesi on hakanud oma toidulauda kriitilisema pilguga vaatama ning kutsume kõiki üles jaanipäeval katsetama hoopis veganroogasid. Täistaimsete lihaasendajate ja veganšašlõkkide valik pole veel kunagi varem olnud nii mitmekülgne kui praegu, seega saavad uute maitsetega jaanipäevale särtsu lisada ka need, kes ei soovi kulutada toidu vaaritamise palju aega, vaid otsivad kiiremat lahendust,” selgitas Loomuse veganprogrammi Taimsed Valiku programmijuht Anu Tensing.

Lihavabasid jaane tähistavad koos Loomusega Eesti Vegan Selts, Eesti Loomakaitse Selts, veganprogramm Taimsed Valikud, taskuhääling Loomade Hääl, Taimetoidumess, Ajakiri Vegan, Veganfoodie, Biomenu, Vivera, Roobar, Friendly Viking’s, Happy V, Vegan Gourmet, Marta Pagar & Köök, Vöner, Nemoloko, Natty, Rohebox, Spice the Spirit, Vegan Restoran V, Kringel, VegB12, Veg Machine, Cafe St Maria, Villa Maria, Oasis restoran ja pood, Inspiratsioon ning Lisanna kohvikud.

Lisainfo:

Annaliisa Post
Kommunikatsioonijuht / Communications Manager
Juhatuse liige / Board Member
MTÜ Loomus
annaliisa@loomus.ee
+372 5693 8651
www.loomus.ee