Uudised

R-Kiosk annetab 15 000 eurot toiduprobleemidega tegelevatele algatustele

laine uudised-laine
29. november 2017
R-Kiosk otsib konkursi käigus algatusi, mis toetaksid mitmekesist ja regulaarset toitumist. Nelja välja valitud idee vahel jagatakse ühtekokku ära 15 000 eurot. Algatus on R-Kioski kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

“Tahame Eesti Vabariigile teha omalt poolt kingituse, mis toetaks eestlaste mitmekesist ja regulaarset toitumist. Otsime selleks organisatsiooni või asutust, kel on idee, kuidas viia mitmekesine ja regulaarne toit ka nendeni, kes seda endale mingil põhjusel ise lubada ei saa,” rääkis R-Kioski tegevjuht Tiia Ilves konkursi loomise tagamaadest.

“Oleme R-Kioskis veendunud, et täisväärtusliku elu elamiseks peavad inimesed ka hästi toituma. Hea toitumine on otseselt seotud meie enesetundega. Iga inimene on tööl tegusam, kolleegide vastu sõbralikum ja peres oodatum, kui ta tuju on hea. Täis kõht ja hea tuju käivad käsikäes!“

Osalema on oodatud MTÜd, kohalikud omavalitsused, koolid, lasteaiad, kogudused, hooldekodud ja muud taolised organisatsioonid. Osalemiseks tuleb kirjeldada:

  1. lühidalt enda projekti olemust: miks on idee ühiskonna või teatud sihtgrupi huve silmas pidades oluline;
  2. mida plaanitakse toetuse eest teha ning milline on idee elluviimiseks vajaminev rahasumma.

Projekti kirjeldus tuleb saata 6. detsembriks aadressile silvia.uus@rkiosk.ee.

Ekspertide tehtud esmavalik läheb rahvahääletusele ning lõplik summa jaguneb erinevate algatuste vahel peale teist rahvahääletuse vooru. Summad jaotatakse lõplikult nelja enim hääli kogunud algatuse vahel. Igale algatusele tehtav annetussumma sõltub sellest, kui palju hääli protsentuaalselt koguti. Kogu annetuseks minev tulu kogutakse kohvitopside müügist.

AS R-Kiosk Estonia kuulub Norra pereettevõttele Reitan Group, mis on suuruselt teine esmatarbekaupade jaemüügikett Euroopas. Kontsernis töötab kokku üle 18 000 töötaja, neist Eestis ligikaudu 350. R-Kioski eesmärk on pakkuda maitsvat ja täisväärtuslikku tänavatoitu, et kiire elutempoga inimesed saaksid olla tegusad ning toimekad kogu päeva.

Lisainformatsioon:

Silvia Uus

silvia.uus@rkiosk.ee

+372 56 958 245