Uudised

Rahvusvaheline rongkäik sihib karusloomafarmide keelustamist

laine uudised-laine
10. aprill 2017
Sel neljapäeval ehk 13. aprillil korraldavad MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja liikumine Loomade Nimel Tallinnas rahvusvahelise rongkäigu, mis toetab karusloomafarmide keelustamist Eestis. Samal päeval toimuvad meeleavaldused Eesti saatkondade ees mitmetes Euroopa riikides.

“Esimest korda ajaloos leiab Eestis aset meeleavaldus ja rongkäik, millega liituvad inimesed üle Euroopa. Oleme teavitanud Eesti olukorrast loomakaitseorganisatsioone Ameerikast Valgeveneni. Kõik elavad meile kaasa ja loodavad, et esindajad riigikogus teevad looma- ja loodussõbraliku otsuse,” ütles Loomuse juhataja Kadri Taperson.

Loomade Nimel pressiesindaja Anita Jürsoni sõnul näitab suur huvi Eesti arengute vastu ja rahvusvaheline toetus, et karusloomafarmide aeg Eestis on teiste progressiivsete riikide eeskujul ümber saamas. “Kitsa grupi ärihuvid ei tohiks üles kaaluda hoolivust ja eetikat,” leiab Jürson.

Karusloomafarmide keelustamise toetamiseks on lisaks rongkäigus osalemisele võimalik allkirjastada kiri riigikogu liikmetele aadressil www.eikarusloomafarmidele.ee.

Meeleavaldajad kogunevad 13. aprillil kell 15.00 Musumäe Valli tänava poolsele küljele. Rongkäiguga liigutakse läbi vanalinna kella 16ks riigikogu ette.

MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks.

Lisateave:
Annika Lepp
Kommunikatsioonijuht
Loomade eestkoste organisatsioon Loomus
+372 551 6564,
annika@loomus.ee