Uudised

Riigikogu liikmed tulevad vabatahtliku tegevuse võrgustikule appi

laine uudised-laine
3. november 2016

4. novembril, rahvusvahelise vabatahtlike kaasajate päeva eel, osalevad mitmed riigikogu liikmed vabatahtlikena erinevate ühenduste tegevustes.

Riigikogu liikmed ja ka paar ministrit võtab vastu kaheksateist väga erinevat vabaühendust ja avaliku sektori asutust, et tutvustada oma organisatsiooni tööd ning teha üheskoos ära midagi head ja vajalikku.  „Vabatahtlik tegevus pole valuuta, mida saab vahetada au ja hiilguse vastu. See pole mõõdetav numbrites, vaid peegeldub siirates emotsioonides ning tänulikkuses. See on tegevus, mille läbi aitame üksteist ja õpime üksteiselt. Tänud neile tuhandetele inimestele kes vabatahtlikena kaasa löövad. Ilma nendeta jääks palju vajalikku lihtsalt tegemata,“ on Riigikogu esimees Eiki Nestor veendunud.

Sündmuse idee kasvas välja KÜSKi rahastatud projektist „Vabatahtlike kaasajad koovad võrku“. Projekti raames on vabatahtliku tegevuse võrgustiku liikmed otsinud põnevaid lahendusi, et tutvustada vabatahtliku tegevust. Riigikogu liikmete vabatahtliku päeva eestvedajad on veendunud, et vabatahtlik tegevus kasvatab ühiskonnas märkamist ja hoolimist ning palju suuri asju saab tehtud. Samuti pakub see positiivseid elamusi ka vabatahtlikule endale: näiteks rahulolu ja rõõmu tehtud tööst, uusi sõpru ning kogemusi.

Seega lähevadki riigikogu liikmed üle Eesti erinevatele ühendustele appi – Harjumaal, Hiiumaal, Järvamaal, Läänemaal, Lääne-Virumaal, Saaremaal, Tartumaal, Viljandimaal ja Võrumaal. Päeva jooksul näiteks koristatakse metsaradu ja muuseumi pildikogu,  pakitakse ja jagatakse abipakke, ehitatakse kogukonna laeva, minnakse appi loomade varjupaika, loetakse vaegnägijatele raamatuid ning pakutakse põnevaid tegevusi vaimupuudega noortele.

Nii mõnelegi riigikogulasele pole vabatahtlik tegevus võõras ka muul ajal. Tänapäeval annetab ligi kolmandik Eesti elanikkonnast oma aega vabatahtlikule tegevusele. Inimesed panustavad oma energiat ja oskusi väga erinevates eluvaldkondades alates keskkonnakaitsest kuni siseturvalisuseni. Ometigi napib paljudes ühendustes abikäsi, mis jaksaksid ja tahaksid panustada vabatahtlikuna järjepidevalt ja regulaarselt.

Tahame koos riigikogu liikmetega tutvustada kaasmaalastele vabatahtlikkuse positiivseid külgi ning kasvatada laiema avalikkuse teadlikkust vabatahtliku tegevuse võimalustest.

Riigikogu liikmete vabatahtlikku päeva veab Eesti Külaliikumine Kodukant koostöös vabatahtliku tegevuse võrgustikuga. Ühistegemist toetab siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Lisainfo:
Eha Paas
Riigikogu liikmete vabatahtliku päeva peakorraldaja
Eesti Külaliikumine Kodukant
tel: +372 517 0214
e-post: ehapaas@gmail.com 

Lisainfo riigikogulaste vabatahtliku tegevuse kohta

Eiki Nestor läheb Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liitu, et sorteerida annetusi ning jagada toiduabi. Vastuvõtja kontakt: Viire Null, tel: 5649 5485 ja e-post: viire.null@gmail.com.

Priit Sibul läheb vabatahtlikult tegema raadiotööd  Tartu Pereraadio ühingus. Vastuvõtja kontakt: Mare Pihlak, e-post: mare@pereraadio.ee.

Ivari Padar läheb hommikupoole Varjupaikade MTÜ Võru loomade varjupaika appi koristama koerte väli-ja siseaedikuid ning koertega jalutama. Ivari on selles varjupaigas vabatahtlikuna abiks käinud ka varem.  Vastuvõtja konktakt: Merike Torm, tel: 53404223 ja e-post: voru@varjupaik.ee. Pärastlõunal on Ivari abiks Võru heategevuskeskuses Saagu Valgus. Üheskoos vaadatakse üle päeva jooksul laekunud jõulukampaania annetused ning tegeldakse jõulukampaania ettevalmistusega. Vastuvõtja kontakt: Piret Haljend, tel: 505 2802 ja e-post: piretph@hot.ee.  

Maire Aunaste läheb samuti appi Võru heategevuskeskusesse Saagu Valgus. Üheskoos vaadatakse üle päeva jooksul laekunud jõulukampaania annetused ning tegeldakse jõulukampaania ettevalmistusega. Vastuvõtja kontakt: Piret Haljend, tel: 505 2802  ja e-post: piretph@hot.ee.

Kultuuriminister Indrek Saar on abiks Tapa Vabatahtlike Keskusel, kus on kavas Rutka matkaraja korrastamine või halva ilma korral Tapa Kultuurikoja ruumide ettevalmistus kapitaalremondiks. Vastuvõtja kontakt: Senta Malva, tel: 524 1275 ja e-post: senta.malva@gmail.com.

Andres Ammas läheb Haapsalu Sotsiaalmajja. Kavas on kodukülastused eakate juurde kodudesse koos sotsiaalmaja töötajatega, erivajadustega inimeste tegevustoa töödes osalemine ning kohtumine pensionäride ühenduse liikmetega. Vastuvõtja kontakt:  Leili Musto, tel: 5855 7695 ja e-post: leili@sotsmaja.ee.

Siret Kotka, Andre Sepp, Kalle Palling ja Jaak Madison  lähevad appi MTÜ Ökokrattile. Neid ootavad ees välitööd: ratastooliraja äärest korjatakse oksi ja viiakse lõkkesse. Riigikogulastega ühinevad kogukonnapraktikal olevad kooliõpilased.  Vastuvõtja kontakt:  Priit Adler, tel: 513 2149 ja e-post: priit@okokratt.ee.

Kristjan Kõljalg on vabatahtlikuks Paides, Ühenduses Weissenstein. Kristjan renoveerib aknaraame, osaleb ühenduse arenguarutelul ja toimetab vabatahtlikuna maja kohvikus. Vastuvõtja kontakt: Rainer Eidemiller, tel: 5665 8752 ja  e-post: rainer@weissenstein.ee.

Laine Randjärv läheb  ERMi Sõprade Seltsi juurde, kus tema ülesandeks on muuseumi arhiivis vanade fotode sorteerimine.  Vastuvõtja kontakt: Sirje Madisson, tel: 735 0431 ja e-post: sirje.madisson@erm.ee.

Helmen Kütt on abiks MTÜ Päevakeskuses  Vinger, mis tegeleb vaimupuudega noorte täiskasvanutega. Helmen osaleb  ürituse„ Rõõmsa reede“ ettevalmistamisel. Koos klientidega küpsetatakse  kooki ning säitakse valmis saal. Pärast lõunasööki tutvustab vabatahtlik Helmen „ Rõõmus reede“  üritusel iseennast, räägib oma tööst ning päevakeskuse noored saavad esitada küsimusi. Mängitakse ühiseid mänge. Vastuvõtja kontakt: Ruth Sepp, tel: 5342 9110 ja e-post: rthspp2@gmail.com.  

Andres Anvelt aitab MTÜ Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisühingul (VENÜ)  läbi viia eakate kokkusaamist. Kokkusaamisel räägib vabatahtlik Andres oma meelisteemal: kriminaalkirjandus, kriminaalpoliitika, 90ndate üleminekuaastate kuritegevuse ja politsei arengud ning kuhu liigub meie turvalisuspoliitika. Vastuvõtja kontakt: Heino Hankewitz, tel: 5808 7230 ja e-post: heino.hankewitz@venu.ee.

Kalev Kotkas läheb vabatahtlikuks Hiiumaale MTÜ Halulaeva juurde, et ehitada traditsioonilist puulaeva. Vastuvõtja kontakt: Ain Tähiste, tel: 504 9829 ja e-post: ain.tahiste@gmail.com.

Urve Tiidus osaleb vabatahtlikuna Kõljala külaseltsi tegemistes Saaremaal. Kavas on erinevad tegevused Kõljala külamajas ning kohalikus koolis ühiskonnatunni  läbiviimine. Vastuvõtja kontakt: Veeve Kaasik, tel: 5635 7949 ja e-post: veevekaasik@gmail.com.

Kaitseminister Hannes Hanso lubas  appi minna Külasema külaseltsile Saaremaal, seda küll mitte 4. novembril vaid natuke hiljem. Kavas on külarahvaga talgud.  Vastuvõtja kontakt: Malle Mätas, tel: 5300 8874 ja e-post: malle.matas@gmail.com.

Kalle Laanet osaleb Saaremaal tegutseva Leedri külaseltsi tegemistes, kavas on Leedri küla kiviaia ladumine ja  koos siirupiemandatega kadakasiirupi keetmine. Vastuvõtja kontakt: Jaanika Tiitson, tel: 5623 6402 ja e-post: jaanika@lapitekk.ee.

Yoko Alender on läheb appi ühendusele Serve The City, vabatahtlike vahendava ühenduse juurde Tallinnas. Kavas on minna Põhja-Tallinna sotsiaalkeskusesse, et tegeldakse lastega:  mängitakse mänge, räägitakse juttu ja aidatakse koolitöid teha. Vastuvõtja kontakt: Lauri Luide: tel: 5622 0086 ja e-post: lauri@servethecity.ee.

Lauri Luik ja Tanel Talve lähevad appi Eestist alguse saanud Rahvusvahelisele Spordivabatahtlike Liikumisele “SCULT”, et ette valmistada suurt spordisõprade inspiratsioonipäeva “SCULT FEST 2016”. Vastuvõtja kontakt: Ott Pärna, tel: 517 8111 ja e-post: ott@scult.com.      

Kalvi Kõva on minemas novembris  appi Suhka vabatahtlike päästekomandole Võrumaal.  Kavas on turvalisuse teemalise ürituse läbiviimine Haanja kool-lasteaias. Riigikogulasest vabatahtlikul tuleb selga tõmmata Nublu riided ja lastele turvalisusest kõnelda. Vastuvõtja kontakt: Väle Prutt, tel: 529 8462 ja e-post: suhkatalu@gmail.com.

Jaak Madisson läheb Ida-Prefektuuri abipolitseinikuks. Vastuvõtja kontakt: Rainer Rahasepp, tel: 337 2352 ja e-post: peeter.pau@politsei.ee.