Uudised

Riigikogu liikmed tulevad vabatahtliku tegevuse võrgustikule appi

laine uudised-laine
30. oktoober 2016

4. novembril, rahvusvahelise vabatahtlike kaasajate päeva eel, osalevad mitmed riigikogu liikmed vabatahtlikena erinevate ühenduste tegevustes.

Riigikogu liikmeid on valmis vastu võtma viiskümmend väga erineva vabaühenduse ja avaliku sektori asutuse, et tutvustada oma organisatsiooni tööd ning teha üheskoos ära midagi head ja vajalikku. Näiteks ootab vabatahtlikke riigikogulasi enda juurde Haapsalu Sotsiaalmaja, MTÜ Halulaev, MTÜ Ökokratt Puhta vee teemapargi ratastoolirada, aga ka mitmed politseiprefektuurid.

„Kõikjal üle Eesti on teretulnud Riigikogu liikmetest vabatahtlike abi. Eesti ratifitseeris 2012. aastal ÜRO Puuetega inimeste õiguste konventsiooni, millest lähtudes on Puhta vee teemapargi objektidele on rajatud ja kohandatud ligipääs ka erivajadustega inimestele. Nelja Riigikogu vabatahtlikest abilistega koristamegi ühe objekti, metsapargi ratastooliraja, võsast.“  ütles MTÜ Ökokratt juhatuse liige Priit Adler.

Sündmuse idee kasvas välja KÜSKi rahastatud projektist „Vabatahtlike kaasajad koovad võrku“. Projekti raames on vabatahtliku tegevuse võrgustiku liikmed otsinud põnevaid lahendusi, et tutvustada vabatahtliku tegevust. Tänapäeval annetab ligi kolmandik Eesti elanikkonnast oma aega vabatahtlikule tegevusele. Inimesed panustavad oma energiat ja oskusi väga erinevates eluvaldkondades alates keskkonnakaitsest kuni siseturvalisuseni. Ometigi napib paljudes ühendustes abikäsi, mis jaksaksid ja tahaksid panustada vabatahtlikuna järjepidevalt ja regulaarselt.

Riigikogu liikmete vabatahtliku päeva eestvedajad on veendunud, et vabatahtlik tegevus kasvatab ühiskonnas märkamist ja hoolimist ning palju suuri asju saab tehtud. Samuti pakub see positiivseid elamusi ka vabatahtlikule endale: näiteks rahulolu ja rõõmu tehtud tööst, uusi sõpru ning kogemusi.

Riigikogu liikmete vabatahtlikku päeva veab Eesti Külaliikumine Kodukant koostöös vabatahtliku tegevuse võrgustikuga. Ühistegemist toetab siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Lisainfo:
Eha Paas
Riigikogu liikmete vabatahtliku päeva peakorraldaja
Eesti Külaliikumine Kodukant
tel: +372 517 0214
e-post: ehapaas@gmail.com